Jégkorong: drámai hajrá, 0-3-ról, ráadásban nyert a Fradi

2014.10.13. 21:01
Kiss Gábor három gólt szerzett (Fotó: NS-archív)
A jégkorong Mol Liga hétfői játéknapján a Ferencváros hazai pályán elképesztő hajrával, hosszabbítás után 4–3-ra legyőzte a Csíkszeredát, az Újpest viszont otthon 4–3-ra kikapott az ASC Corona Brasovtól.

Parádésan kezdett a Csíkszereda Pesterzsébeten, és már 72 másodperc után megszerezte a vezetést Molnár Zsombor találatával, Marek Curilla pedig a hatodik percben megduplázta az előnyt (0–2). A második harmad 7. percében Bíró Tamás Áron már a harmadik vendéggólt jegyezte (0–3), ekkor pedig kevesen gondolhatták, hogy a Ferencváros örülhet a végén.

Kiss Gábor kisvártatva szépített ugyan, de az 58. perc végéig így is kettővel mentek a vendégek. Ott azonban jött Dominik Kramár, és visszahozta a hazai reményeket, az utolsó másodperben pedig a Budai Krisztiánt levivő „zöldek" Kiss újabb találatával hosszabbításra mentették a meccset (3–3).

Ott pedig 64 másodperc után ismét jött Kiss, és harmadik góljával eldöntötte a meccset (4–3).

A játéknap másik mérkőzésén az Újpest is hamar, már a 13. percben háromgólos hátrányba került a brassóiak ellen (0–3), a „lilák" pedig hiába jöttek fel kétszer is egy gólra (2–3 és 3–4), végül nem tudtak pontot szerezni.

JÉGKORONG MOL LIGA

FERENCVÁROS-BP. ESMTK–HSC CSÍKSZEREDA 4–3 (0–2, 1–1, 2–0, 1–0) – hosszabbítás után
Pesterzsébet, 350
néző. V:Kincses G., Juhász G. – Bedő, Székely G.
FERENCVÁROS: Budai – KRAMÁR1, Cerny, Mikusovic, Dubek, Borbás – Horváth A., Hegyi Á., RAFAJ (2), Pál Z., KISS G.3 – Lencsés (1), Géczi (1), GALLÓ (1), Németh P., Revák – Lévai, Papp Cs., Mach, Farkas L. Megbízott edző:Takács Ferenc
CSÍKSZEREDA: KOZUCH – Spady, Salló, FARKAS T. (1), CURILLA1, Mihály E. (1) – Gecse (1), Bors, Molnár Zs.1, Tranca, Sjölund (1) – Pál Zs., Rokaly – Bíró M., Bíró O., Bíró T.1 – Molnár Z., Hildebrand. Edző:Christer Dreberg
Kiállítások:
18 + 5 perc + végleges fegyelmi (Cerny), ill. 18 perc
Takács Ferenc:
– Az első harmadban kaptunk két gyors gólt, hibáztunk. Utána nagyon sokáig futottunk az eredmény után, de sikerült a végén a kapuslehozatallal két gólt is szereznünk. Nagyon kellett a csapatnak ez a győzelem, amely reméljük, lökést ad a továbbiakra is. Fontos, hogy felépüljenek a sérültjeink és találjunk jó légiósokat.
Christer Dreberg:
– Az első harmadban jól játszottunk, majd a másodikban el kellett volna döntenünk a mérkőzést, de ez sajnos nem sikerült. A mérkőzés végén történtekkel, illetve a játékvezetők ténykedésével nem kívánok foglalkozni.

ÚJPEST–CORONA BRASOV (román) 3–4 (1–3, 2–1, 0–0)
Megyeri út, 203 néző. V: Németh M., Gangel, Vas Mátyás, Berger
ÚJPEST: Ágoston – Zalavári, Durak 1,Tapio (1), Elomo 1, Mihálík 1 – Demiters, Garbacz, Coleman, Turbucz, Szűcs – Hegyi Á. Z. (2), Sommer, Feil, Virág Tamás (1), Gágyor – Bereczki, Ványi, Reiter A., Egyed, Dömötör. Edző: Szilassy Zoltán
BRASSÓ: Polc – Filip, Obsut 2, Mihály Á. (2), Klouda 1, Saluga (2) – Nagy Cs., Hietamäki, Antal Zs., Márton, Petres – Piszarenko, János, Molnár Zsolt 1, Fodor Csanád, Virág Csanád (1) – Oprea, Bálint Zs., Péter Zs. Edző: Jerry Andersson
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Szilassy Zoltán:
– Hiába játszottunk jól a második és harmadik harmadban, ha három gól előnyt adunk, onnan nehéz visszajönni. Keményen, becsületesen dolgoztunk, a lehetőségeink is megvoltak a végén, de ugyanaz történt, mint legutóbb a Dunaújváros ellen, nem sikerült utolérnünk az ellenfelet.
Jerry Andersson: – Szerencsére a segédedzőm, a Fraditól érkezett Hakan Nygren ismerte az Újpestet, így jó taktikát dolgoztunk ki és 3–0-ra elhúztunk, mire felébredtek a hazaiak. Három pontot szerezni idegenben mindig jó.