Jégkorong Mol Liga: az UTE 6, az FTC 5 lőtt góllal maradt alul

2013.12.20. 21:38
Forgalom az FTC kapuja előtt: az Újvárosnak nyolc gól kellett a sikerhez (Fotó: Jezoviczki Máté)
Karácsony előtti gólzuhatag a jégkorong Mol Ligában: az érsekújváriak az Újpest otthonában győztek 8–6-ra, míg a Dab.Docler a Ferencváros vendégeként nyert 8–5-re.

Az Újpest az első harmadban még 2–1-re vezetett a listavezető Érsekújvár ellen, hogy aztán négy zsinórban elért vendéggól után nagyon nehéz helyzetbe kerüljön. A lilák innen még felálltak, de 4–5 után újabb három érsekújvári találat következett, eldőlt a mérkőzés, az Újpest már csak szépíteni tudott.

A Ferencváros kétszer is előnybe került a Dab.Docler ellen – mindkétszer Feil Arnold volt eredményes, aki előbb a palánk mögül visszatett korongot vágta az újvárosi kapuba, majd egy korongszerzéssel végződő letámadás után közelről lőtt ziccerben, kapásból –, de 2–2 után átvették a rutinosabb vendégek az irányítást. A második harmad elején az Újváros a ferencvárosi védelem kihagyását kihasználva Victor Lindgren és Ladányi Balázs révén két góllal ellépett. A Fradi viszont nem adta meg magát, egy időkéréssel felpörgette magát, és a 33. percre kiegyenlített. Sőt ziccerei voltak ahhoz, hogy ismét vezetéshez jusson.

Ezzel szemben ismét következett a vendégcsapat, és az 50. percre ismét meglépett két góllal (6–4), Szappanos Dávid emberhátrányban lőtte a hatodik újvárosi gólt, miután ziccerben lépett ki. Parázs hajrá következett, Antti Ojanen emberelőnyből 5–6-ra módosította az állást, de az FTC-ESMTK ereje egyre fogytán volt. A szép számú, lelkes és hangos B-középpel megerősített Fradi-tábor – és néhány ferencvárosi játékos – idegeit néhány bírói ítélet borzolta a hajrában, a rutinos dunaújvárosiak azonban nem törődtek semmivel, kihasználták a hazai védelem újabb megingásait, majd közvetlen a hajrá előtt eldöntötték a meccset: az 58. percben 41 mp alatt dupláztak.

JÉGKORONG MOL LIGA

ÚJPEST–M. NOVÉ ZÁMKY (szlovákiai) 6–8 (2–4, 2–2, 2–2)
Megyeri út, 200
néző. V: Halassy, Varjú, Székely
ÚJPEST: Hajek – Zalavári, Maklári – Pichler (1), Szirányi D. 1, Farkas L.; Horváth A. 1, Bereczki – Sweeney (1), DUBETZ (2), CRICHTON 1 (1); Garbacz, Sommer 1 – VIRÁG T. (1), VIRÁG CSABA 1 (1), COLEMAN 1 (1); Fekti Á., Dömötör, Kovács V. Edző: Ancsin János
NOVÉ ZÁMKY: Krajcovic – Siska (1), PAVESIC (1) – Weissmann 1 (1), HURTAJ 1 (2), Frolík 1 (1); Sucharda 1, Baron – Caládi, Uram, Polcik; Zajác, Král – PODSTAVEK 1 (2), N. Stefanka, DUBEC 2 (1)
Kubica – Korytko, O. Stefanka 1 (1), Uhnák. Edző: Ladislav Lubina
Kiállítások: 4, ill. 14 perc
Ancsin János: – Reményteljes, hogy sok gólt tudtunk lőni, de a védekezésünk nem működött jól, és megint kaptunk két gólt a saját emberelőnyünkből, amit ilyen szinten, főleg az Érsekújvár ellen nem engedhetünk meg magunknak.
Ladislav Lubina: – Nincs sok hozzáfűznivalóm, mindkét oldalon nyílt sisakkal játszottak, de azért tudtuk kontrollálni a meccset.

FERENCVÁROS BP. ESMTK–DAB.DOCLER 5–8 (2–2, 2–2, 1–4)
Pesterzsébet, 300
néző. V: Caprnka (szlovák), Haszonits, Abonyi, Kis-Király
FTC: Budai K. –Géczi, Lindquist – FEIL 2 , Kiss G. (2), BERTA (2); Győri, Ölander – Ojanen1 (1), POTILA1 (1), Sijka (1); Lencsés, TŐKÉSI 1 – Borbás, Pál Z., Vaszjunyin; Dancsfalvi, Horváth D., Papp Cs. Edző: Dobos Tamás
DAB: Kiss T. – Lindgren1 (1), Hüffner (1) – Somogyi (1), LADÁNYI 1(1), SZAPPANOS 3; Huba (1), Nagy R. – Peterdi (1), Galanisz (2), Azari 1 (1); Jabornik 1 (1), Erdélyi T. – Pavuk, Papp V. (1), Gröschl; Hruby, Szabados 1 – Léránt, Hegyi Á. Z., Kiss Á. Edző: Stephan Lundh
Kiálítások: 4 + 10 perc fegyelmi (Vaszjunyin) ill. 12 perc
Dobos Tamás:
– Azt hiszem, jó meccset játszottunk egy remek Dunaújváros ellen! Sajnos a védekezésünk nem olyan volt, amilyennek látni szerettem volna, de abban biztos vagyok, hogy ha a kettős fórt belőjük, akkor nem maradtunk volna pont nélkül. Véleményem szerint a játékvezetők a döntő pillanatokban inkább a kárunkra tévedtek.
Stephan Lundh: Úgy érzem, mi vagyunk az erősebb csapat, és ez ma gólokban is megmutatkozott. Ilyen meccsek kellenek a közönségnek, ahol ennyi találat születik. Csapatom november óta egyre jobb, de bízom abban, hogy még jobbak is leszünk.

1. HC Nové Zámky 30 16 4 3 7 122–92 +30 59
2. Dab.Docler 30 16 3 3 8 117–76 +41 57
3. Miskolci Jegesmedvék 31 12 7 3 9 105–88 +17 53
4. ASC Corona Brasov 32 15 1 5 11 107–97 +10 52
5. HSC Csíkszereda 30 14 4 2 10 90–92 –2 52
6. Ferencváros Budapest ESMTK 32 12 3 6 11 135–125 +10 48
7. UTE 31 1 1 29 54–160 –106 3