Jégkorong, Mol Liga: a Miskolc lenullázta a Dab.Doclert

2014.01.24. 21:10
A Dab.Docler hálója háromszor zörrent Miskolcon (Fotó: Jezoviczki Máté)
A jégkorong Mol Liga alapszakaszának pénteki játéknapján a Miskolci Jegesmedvék véget vetettek a listavezető Dab.Docler tizennégy meccses győzelmi sorozatának azzal, hogy hazai pályán 3–0-s győzelmet arattak ellene. A Csíkszereda főleg az első harmadban mutatott eredményes játékának köszönhetően hozta a kötelezőt az Újpest otthonában, míg a Nové Zámky a kiváló egyéni teljesítményeknek köszönheti a Ferencváros elleni sikerét.

Megszakadt az éllovas Dab.Docler győzelmi szériája. A dunaújvárosi együttes ezt megelőzően 2013. december 6-án, Miskolcon szenvedett vereséget, a történelem pedig most megismételte önmagát. A listavezető vesztét Tyler Metcalfe okozta, aki két góllal és egy assziszttal segített győzelemhez a Jegesmedvéket, így a miskolciak hátránya tíz pontra csökkent az újvárosiak mögött.

Az év góljával győzött a Miskolc…

Hasonlóan jó teljesítménnyel rukkolt elő az Újpest vendégeként 4–2-es győzelmet arató Csíkszereda játékosa, Vaclav Novák, aki az első harmadban hátára vette csapatát, és kevesebb mint negyedóra elteltével már hárommal mentek a vendégek. A lila-fehérek a hajrában feljöttek egy gólra, de Flinta Botond üres kapus találata hat másodperccel a vége előtt megpecsételte a sorsukat.

A Ferencváros az első és a harmadik harmadban felvette a versenyt a Nové Zámkyval, hiszen a szóban forgó két játékrészt döntetlenre hozta, a második harmadban ellenben nem tudta megállítani a vendégeket, akik szűk 13 perc leforgása alatt háromszor köszöntek be. Az érsekújvári csapatban Martin Frolik három gólig jutott – abból kettőt az utolsó percben (!) szerzett –, míg Erik Caladi két találattal segítette övéit. A két csapat legutóbbi 15 meccséből 14-et a szlovákiai csapat nyert.

JÉGKORONG, MOL LIGA, ALAPSZAKASZ
UTE–HSC CSÍKSZEREDA (romániai) 2–4
(0–3, 1–0, 1–1)
Megyeri út, 300
néző. V: Varjú, Halassy, Bedő, Soós D.
UTE:
Hajek – Zalavári, Maklári, PICHLER (1), REITER 1, Farkas (1) – Garbacz, Horváth A., Virág T., Szirányi D., Sweeney – Bereczki, Sommer, CHRISTON (1), Coleman 1, Virág Cs. (1) – Fekti Á., Dömötör, Kovács V. Edző: Ancsin János
CSÍKSZEREDA:
Kozuch – HRUBY (4), Flinta 1 (1), CURILLA 1 (2), NOVÁK 2 (1), Mihály E. – Salló, Papp Sz., Moldován, Szőcs, Bíró T. – Bors, Nagy I., Molnár Z., Becze, Molnár Zs. – Góga, Kósa, Péter L., Bíró O., Farkas T. Edző: Gál Sándor
Kiállítások: 4 perc, ill. 12 perc
Ancsin János: – Főleg rutintalanságunk miatt vesztettünk, az 5–3 és a 6–4-et be kell tudni ütni. Ha az üres kapus gólt nem számoljuk, két harmadot nyertünk meg.
Gál Sándor: – az első harmaddal elégedett vagyok, de utána mintha más játékosok lettek volna a jégen, ilyen játékkal nem érdemeljük meg, hogy a rájátszásba jussunk.

MISKOLCI JEGESMEDVÉK–DAB.DOCLER 3–0 (0–0, 2–0, 1–0)
Miskolc, 1400
néző. V: Haszonits, Druga, Gangel, Ozsváth
MISKOLC:
GYENES – De Bruyn, Boyle (1), Miskolczi, Dubek, Hegyi Á.– Durco, Hajós, FAITH (1), KNOX 1 (2), METCALFE 2 (1) – Láda B., Vojtko, Rafaj, Tóth A., Roczanov – Budai R., Popovics, Szilágyi, Rito, Fliszár. Edző: Bob Dever
DAB.DOCLER: Kalnins – Hüffner, Lindgren, Ladányi, Kiss Á., Szappanos – Nagy R., Huba, Azari, Galanisz, Peterdi – Gröschl, Jabornik, Contois, Papp V., Somogyi – Pavuk, Magosi, Sabados, Léránt. Edző: Stephan Lundh
Kiállítások: 2 perc, ill. 2 perc+végleges fegyelmi (Szappanos)
Bob Dever: – Nagyon értékes sikert arattunk. Az első felvonásban jól, a másodikban még jobban, a harmadikban pedig egészen kitűnően jégkorongoztunk. Sikerünk értékes!
Stephan Lundh: – A Jegesmedvék ezúttal sokkal jobbak voltak, gyorsabban játszottak, kihasználták testi erejüket, mi pedig sok problémával küzdve adtuk meg magunkat.

FERENCVÁROSI TC–HC NOVÉ ZÁMKY (szlovákiai) 3–6 (1–1, 0–3, 2–2)
Pesterzsébet, 250
néző. V: Babic, Soós, Abonyi, Pálkövi
FTC:
Budai – Lencsés, Lindquist, Vaszjunyin, Kiss G., Feil – Mestyán (1), Tőkési, Pál Z., Gibbs Sjödin (1), Dancsfalvi 1 – Győri, Ölander 1, Ojanen, POTILA 1 (1), Sijka – Géczi, Wéber, Németh P., Nagy L., Papp Cs. Edző: Dobos Tamás
NOVÉ ZÁMKY: CHOVAN – Král, Kowalczyk, Podstavek, O. Stefanka, Dubecz – BARON 1 (1), Kames (2), HURTAJ (3), Ruzicka, FROLIK 3 – Sucharda, Pavesic, M. STEFANKA (2), CALADI 2, Uhnak (1) – Siska, Hrudik, Hardi, Korytko. Edző: Robert Spisak
Kiállítások:
10 perc+10 perc fegyelmi (Győri)+végleges fegyelmi (Sijka), ill. 12 perc+10 perc fegyelmi (Caladi)
Dobos Tamás:
– A második harmadban teljes káosz jellemezte játékunkat, a harmadik harmadban aztán még sikerült ugyan felzárkóznunk, de az Érsekújvár nagyon erős csapat.
Robert Spisak: – A támadójátékunkkal elégedett voltam ma este, de védekezésben voltak hibáink! Chovan remekül védett, és az utolsó játékrészben, amikor nagyon feljött a Fradi, rutinos játékosaink segítettek minket hozzá a győzelemhez.

1. Dab.Docler 41 24 5 3 9 165–103 +62 85
2. Miskolci Jegesmedvék 42 19 7 4 12 148–114 +34 75
3. HC Nové Zámky 41 19 4 5 13 158–135 +23 70
4. ASC Corona Brasov 41 21 1 5 14 136–116 +20 70
5. HSC Csíkszereda 40 17 7 2 14 122–125 –3 67
6. Ferencváros Budapest ESMTK 41 15 3 8 15 163–163 0 59
7. UTE 42 1 1 1 39 72–208 –136 6