Jégkorong Mol Liga: a Miskolc kiütötte a Fradit, nyert az Újpest

2013.12.29. 21:11
A Miskolc remek utolsó harmaddal törte meg a Ferencváros ellenállását (Fotó: Jezoviczki Máté)
A férfi jégkorong Mol Liga vasárnapi játéknapján a Miskolc remek utolsó harmaddal ütötte ki a Ferencvárost, míg az Újpest Csíkszeredában győzött – nagy-nagy meglepetésre.

Csíkszeredában addig alakultak papírforma szerint az események, amíg a HSC megszerezte a 7. percben a vezetést – csakhogy az Újpest másfél percen belül megfordította az állást. Innentől a hazaiak lőttek és lőttek, de Pleszkán József mindent fogott, az Újpest pedig két további góllal húzott el a messzeségbe. A Csíkszereda az utolsó négy percben kapusát lehívva támadott, de nem tudott kifogni az önfeláldozóan védekező lilákon.

Miskolcon a Jegesmedvék kétgólos előnyt kovácsoltak az első harmad végén gyors egymásutánban ütött találatokkal, hogy aztán ugyanilyen könnyedén el is dobják a fórt. 2–2 után azonban már csak a Miskolc volt a jégen: Tóth Adrián visszavette a vezetést a hazaiaknak, akik a záró harmadban Knox vezérletével további négy góllal sorozták meg a Ferencvárost.

A listavezető Érsekújvár Brassóban szenvedett vereséget: a Corona Juha-Matti Hietamäki és Péter Róbert góljával kettővel „elszaladt”, a vendégek a harmadik harmad elején azonban kiegyenlítettek. A döntő szót Martin Saluga mondta ki, aki az 57. és az 59. percben is betalált, szállítva ezzel a brassóiaknak a győzelmet.

FÉRFI JÉGKORONG MOL LIGA

MISKOLCI JEGESMEDVÉK–FERENCVÁROS-ESMTK 7–2 (2–0, 1–2, 4–0)
Miskolc, 1100
néző. V: Halassy, Sós Z., Vass, Pálkövy
MISKOLC: Gyenes – DeBruyn, BOYLE 2 (1), Miskolczi 1, DUBEK (2), Rafaj (1) – Hegyi, Láda B., Popovics (1), TÓTH A. 2, Hajós (2) – Vojtkó, Dulca, Faith (2), KNOX 2 (1), METCALFE (2) – Budai R., Rocanov (1), Szilágyi, Fliszár (1), Ritó. Edző: Bob Dever
FERENCVÁROS: Meravy – Lindquist, Géczi, Berta, Kiss G. 1, Feil – Ölander, Győri, Vaszjunyin, Sijka, Ojanen – Mestyán (1), Lencsés (2), Pál Z., Dancsfalvi, Potila 1 – Tőkési, Wéber, Borbás, Papp Cs., Horváth D. Edző: Dobos Tamás
Kiállítások:
4, ill. 4 perc
Bob Dever:
– A harmadik harmadban fantasztikusan játszottunk, a második harmad után azt mondtam a fiúknak, nyugodjanak meg, és azt csinálják, amit elterveztünk. Ennek meglett az eredménye.
Dobos Tamás:
– Játékunkba becsúszott néhány rövidzárlat, ezeket a miskolciak kihasználták. Sok helyzetünk volt, ezek többségét azonban elrontottuk. Amikor pedig kinyíltunk, a hazaiak éltek a lehetőséggel.

HSC CSÍKSZEREDA (romániai)–ÚJPEST 1–4 (1–2, 0–1, 0–1)
Csíkszereda, 870 néző. V: Toparceanu (román) Gergely L., Rédai, Sikó (mindhárom romániai)
HSC: Ruczuj – Hruby J., Goga, Curilla, Novák, Mihály E. – Salló, Papp Sz., Szőcs, Molnár Zsombor, Moldován – Bors, Flinta 1, Danton (1), Becze T. (1), Svidkij – Kósa, Nagy I., Bíró O., Molnár Zoltán, Farkas T. Edző: Gál Sándor
UTE: PLESZKÁN – Zalavári, Maklári (1), Reiter R., Pichler, Szűcs I. (1) – Horváth A., Bereczki, Dubetz 1, Crichton, Kovács V. (1) – SOMMER 1, VÁNYI 1, COLEMAN 1 (1), VIRÁG T. (1), VIRÁG CSABA (1) – Sági, Dömötör, Fekti Á. Edző: Ancsin János
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Gál Sándor: – Mi bárkitől ki tudunk kapni. Számtalanszor felhívtuk rá a figyelmet, hogy nem szabad félvállról venni az Újpestet. Megbeszéltünk valamit – és végig az ellenkezőjét csináltuk. Nehéz úgy nyerni, hogy a csatáraink egy gólt sem képesek lőni... Pedig van nálunk fiatal, idős, erős bajnokságot megjárt játékos, és mégsem megy.
Ancsin János: – Örülök az első rendes játékidős győzelmünknek, megérdemeltük, már az ezt megelőző mérkőzéseinken is jól játszottunk. Nagyon jó védekezést és kapusteljesítményt láthattunk, ráadásul két tizenhat éves játékosunk is végig játszott.

ASC CORONA BRASOV (romániai)–HC NOVÉ ZÁMKY (szlovákiai) 4–2 (0–0, 2–0, 2–2)

1. HC Nové Zámky 32 16 4 4 8 127–100 +27 60
2. Dab.Docler 31 16 4 3 8 121–79 +42 59
3. Miskolci Jegesmedvék 32 13 7 3 9 112–90 +22 56
4. ASC Corona Brasov 33 16 1 5 11 111–99 +12 55
5. HSC Csíkszereda 31 14 4 2 11 91–96 –5 52
6. Ferencváros Budapest ESMTK 34 13 3 6 12 141–135 +6 51
7. UTE 33 1 1 1 30 61–165 –104 6