Jégkorong, Mol Liga: a Miskolc 0-3-ról fordított a Brassó ellen

2013.10.20. 21:14
A jégkorong Mol Liga vasárnapi mérkőzésén a Miskolci Jegesmedvék a második harmad elején már háromgólos hátrányban voltak a Corona Brasov ellen, ám tíz perc leforgása alatt hosszabbításra mentette a meccset, amelyet a ráadás utolsó percének kezdetén meg is nyert.

Azt nem állíthatnánk, hogy tapogatózva kezdték a csapatok a meccset, hiszen a brassói együttes már az 50. másodpercben megszerezte a vezetést, Joshua Bonar talált a kapuba. A miskolciakat valószínűleg megfogta a korai találat, hiszen hét perc sem telt el a mérkőzésből, amikor Juhamatti Hietamaki góljával már két góllal vezettek a vendégek.

Az első harmadban újabb találat már nem esett, a második játékrészt azonban meghajtották a felek. A 26. percben Antal Zsombor góljával már-már fölényessé tette előnyét a Brasov, az ezt követő 12 perc ugyanakkor a miskolciak kedve szerint alakult.

A 28. percben Tóth Adrián szépített, a 35.-ben Rafaj Attila jóvoltából már csak egy gól volt a különbség, míg a 37.-ben Vladimir Dubek egyenlített, így az utolsó harmadot megelőzően 3–3 állt az eredményjelzőn.

A harmadik játékrészben aztán „rápihentek" a hosszabbításra a csapatok, csak kiállítások, gólok nem született, következhetett a ráadás.

Amelyből pontosan négy perc telt el, amikor a „Jegesmedvék" játékosa, Popovics Patrik eldöntötte a mérkőzést, így a hazaiak háromgólos hátrányt ledolgozva nyerték meg a mérkőzést, és egy pontra megközelítették az éllovas Dab.Doclert.

JÉGKORONG, MOL LIGA
MISKOLCI JEGESMEDVÉK–ASC CORONA 2010 BRASOV (romániai) 4–3 (0–2, 3–1, 0–0, 1–0) – h. u.

Miskolc, 1000 néző. V: Varjú, Haszonits, Moravecz, Mizsák
MISKOLC: Duschek (GYENES) – DeBruyn, Boyle – Faith, Metcalfe, Láda B.; Hegyi Á. (1), Orosz – TÓTH A. 1, Hajós (1), Roczanov; Budai R., Vojtkó – Ritó, Szilágyi, POPOVICS 1 (1); RAFAJ 1, Dubek 1, Miskolczi (1). Mb. edző: Mayer Péter
CORONA BRASOV: Fülöp – HIETAMäKI 1, Wehrs (1) – Bonar 1, Gliga, Saluga (1); Mastaleriu, Piszarenko – ANTAL ZS. 1, Petres, Péter R.; János I., Oprea – Zsók, Virág Csanád, Molnár Zsolt; Dumitru, Márton H. (1). Edző: Kjell G. Lindqvist
Kiállítások: 10, ill. 22 perc+végleges fegyelmi (Bonar)
Mayer Péter: – Megérdemeltük a hosszabbításban kiharcolt két pontot, mert az időkérés és a kapuscsere után átvettük a meccs irányítását. Az első huszonöt percben pontatlanok és lusták voltunk, ekkor nagyon ránk ijesztett a Brassó.
Kjell G. Lindqvist: – A mérkőzés első szakaszában jól játszottunk, és azt csináltuk, amit elterveztünk. Aztán már nem voltunk kellően következetesek, és a végén szerencsénk sem volt. Több hiányzónk is akadt, ezért értékesnek tartom az egy pontot is.

1. Dab.Docler 15 9 2 4 61–35 +26 31
2. Miskolci Jegesmedvék 16 6 6 4 65–46 +19 30
3. HC Nové Zámky 14 8 1 3 2 58–47 +11 29
4. ASC Corona Brasov 15 7 4 4 55–47 +8 25
5. HSC Csíkszereda 14 6 2 1 5 43–42 +1 23
6. Ferencváros Budapest ESMTK 16 5 1 3 7 63–66 –3 20
7. UTE 16 1 15 18–80 –62 1