Jégkorong Kontinentális Kupa: a Fradi is az indulók között

MTI MTIMTI MTI
2019.06.14. 16:17
A Ferencváros jégkorongcsapata 19 év után visszatér az európai porondra, mivel elindul a második számú sorozatban, a Kontinentális Kupában.

Az FTC honlapjának pénteki beszámolója felidézi, hogy az 1997-ben létrejött KK-ban eleinte három, majd két magyar csapat indulhatott, manapság viszont már csak a bajnok szerepelhet.

A lebonyolítási rendszer szerint az első csoportkör négy csapata közül egy jut tovább a második fordulóba, ahol nyolcan szerepelnek két csoportra osztva. Ebben a fázisban csatlakozik az Erste Liga győztese, a Ferencváros is. A csoportköröket mindig egy helyszínen rendezik, egy-egy hosszú hétvégén. A csoportokból egy-egy csapat jut tovább a harmadik körbe, ahol újabb hat rivális csatlakozik. A két négyes csoportból két-két együttes kerül a négyes döntőbe.

A Kontinentális Kupa sorsolását jövő pénteken rendezik Budapesten. Az biztos, hogy az európai porondra 19 év után visszatérő FTC-Telekom nem rendez csoportkört, tehát biztosan külföldi helyszínre utazik, várhatóan októberben.

Legfrissebb hírek

Nem érte el fő célját a Fradi, lemaradt a négyes döntőről

Kézilabda
18 órája

Robbie Keane a kiállításról: Így kiesik még egy labdarúgó, akit a szabály betartása érdekében játszatni tudnék

Labdarúgó NB I
2026.04.26. 20:46

Sokkal jobb volt a Ferencváros, két góllal nyert a Paks ellen

Labdarúgó NB I
2026.04.26. 18:55

Osváth Attila: Ismerem a paksi csatárokat, tudom, mit várhatok tőlük

Labdarúgó NB I
2026.04.26. 09:57

Budaörsön botlott a Fradi, nyolc gólt vágott az Újpest a női NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.04.25. 21:30

NB I: Csank János szerint az ETO játssza a legjobb futballt

Labdarúgó NB I
2026.04.25. 12:55

Az ETO legutóbb abban az évben tudta megverni a Debrecent, amikor negyedszer bajnok lett

Labdarúgó NB I
2026.04.24. 13:50

Szalai Gábor: Megvan a kupadöntő, most a bajnokságban nyomás alatt akarjuk tartani a győrieket

Labdarúgó NB I
2026.04.24. 09:18
Ezek is érdekelhetik