Jégkorong: Japán büntetőkkel győzött, Ausztria pontokat veszített

2012.04.18. 18:58
A japánok két pontot vettek el az osztrákoktól (Fotó: NS-archív, Mirkó István)
A Ljubljanában zajló divízió 1-es A-csoportos jégkorong-világbajnokság harmadik fordulójában Japán büntetőkkel 4–3-ra legyőzte Ausztriát. Az ázsiaiak első pontjaikat szerezték meg a tornán, az osztrákok két siker után először veszítettek pontot, mindjárt kettőt. Az eddig százszázalékos magyar válogatott 20 órakor a hozzánk hasonlóan szintén hibátlan házigazda szlovén együttessel mérkőzik meg, a találkozót a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti.

Mindhárom harmadban vezetést szereztek az osztrákok – Mario Altmann és Manuel Geier akcióból, míg Matthias Trattnig kettős fórból volt eredményes –, ám japán részről Kudzsi Suhei háromszor egyenlített. Harmadikra bő egy perc elteltével a 49. percben. Mivel az eredmény nem változott a lefújásig, a kora délutáni találkozóhoz hasonlóan 3–3 után kezdődhetett a hosszabbítás.

A túlóra öt perce gyorsan lepergett, és japán emberelőnnyel végződött, négy a három ellen maradtak a jégen a felek. A csarnokban mindenki – szlovén és magyar drukkerek közösen – a japánok sikeréért szorított, de az osztrákok jól védekeztek, és így a csapatok eljutottak a szétlövésig.

Az első japán játékos rögtön kihagyta, de az osztrák is, utóbbinál a korong keresztbe csúszott a gólvonal előtt. A második japán már nem hibázott, miként az osztrák sem. A harmadik japán óriási gólt akasztott, az osztrákok másodszor is hibáztak, így Tanaka Go végül győztes találatot szerzett.