Jégkorong: újabb ukrán vereség, a britek túlórában nyertek

2012.04.18. 15:25
Aligha így képzelték az ukránok a vb-t: három meccs után egy ponttal állnak (Fotó: wc2012.hzs.si)
A Ljubljanában zajló divízió 1-es A-csoportos jégkorong-világbajnokság harmadik fordulójában Nagy-Britannia hosszabbításban 4–3-ra nyert Ukrajna ellen. A győztes két, a vesztes egy ponttal áll. Az eddig százszázalékos magyar válogatott 20 órakor a hozzánk hasonlóan szintén hibátlan házigazda szlovén együttessel mérkőzik meg, a találkozót a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti.

Az ukránok az első harmad közepén a magyarok elleni találkozó becsületgólját jegyző Olekszandr Pobjedonoszcev révén szereztek vezetést, de a második harmad első felét nagyon „benézték”. Nem először a vb-n...

Az osztrákok az első fordulóban ekkor ütöttek négy gólt kevesebb mint tíz perc alatt, a britek hasonló időtartam alatt háromig jutottak. Az ukránok viszont ismét feléledtek: 44 másodperc alatt lőtt két góljukkal még a harmadszünet előtt egyenlítettek. Érdekes, hogy az osztrákok ellen is pont kettővel válaszoltak, más kérdés, akkor ez csak a felzárkózáshoz volt elég nekik.

Mivel a harmadik játékrészben nem esett újabb találat – az ukránok kétszer, a britek egyszer játszottak emberhátrányban –, jöhetett a túlóra, ami viszont nem tartott sokáig. A találkozón mesterhármast jegyző Robert Dowd harmadik találatával 1:46 perc után lezárta a túlórát, így a mérkőzést. Ukrajna hiába játszott veszélyesebben és lőtt többet kapura – a brit kapus, Stephen Murhy 35, ukrán kollégája, Mikhajlo Balaban 19 lövést hárított –, kétszer annyi emberelőnye ellenére megint vesztesen hagyta el a játékteret.

Tavaly az ukránok hazai pályán kaptak ki a britektől (5–3), azért tudhatták, hogy milyen erősségű ellenfélre számítsanak.