nemzetisport.hu 2018.01.20 19:25 Frissítve: 2018.01.20 21:11

Jégkorong: 3 a Jegesmedvék igazsága – kupagyőztes a DVTK

A DVTK Jegesmedvék történetük során másodszor nyerték meg a jégkorong Magyar Kupát, a szombati fináléban 4–0-ra győzték le az Újpestet.

A diósgyőriek könnyedén legyőzték az Újpestet a döntőben (Fotó: Török Attila)

A legutóbbi három bajnokságot megnyerő diósgyőriek sorozatban negyedszer jutottak be a Magyar Kupa fináléjába, 2015-ben még Miskolci Jegesmedvék néven legyőzték a Fehérvárt, egy évvel később kikaptak a Volántól, tavaly pedig a MAC Budapest örülhetett. A DVTK az FTC sima, 5–1-es kiütésével jutott be a döntőbe, az Újpest pedig meglepetésre – hosszabbításban – győzte le a MAC Budapestet.

A „lilák” az első harmad feléig bírták a diósgyőriek tempóját, akkor Magosi Bálint 84 másodperc alatt két gólt is szerzett – időt is kellett kérnie az Újpestnek (2–0).

A KÉPGALÉRIA A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETŐ MEG!

Ez arra elegendő volt, hogy a fővárosiak darabig megőrizzék a kapujukat az újabb góltól, de csak a 34. percig, akkor Galanisz Nikandrosz háromra növelte a differenciát (3–0).

A záró felvonásban Anssi Rantanen emberelőnyből volt eredményes – a DVTK 4–0-ra nyert, és kupagyőztes lett.

A Magyar Kupa-örökranglistát a Ferencváros vezeti 14 győzelemmel a Dunaújváros (11), a Fehérvár (10) és az Újpest (9) előtt.

JÉGKORONG MAGYAR KUPA
DÖNTŐ
DVTK Jegesmedvék–Újpest 4–0
(2–0, 1–0, 1–0)
Jegyzőkönyv később.

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.08.01 20:33:50

Jégkorong KOHÁN GERGELY

„Ha nem játszol jól, akkor sem küldelek pályára, ha papíron te vagy a legnagyobb sztárunk.”