Jégkorong Erste Liga: teljes az elődöntő, négyben a Gyergyó is

K. F.K. F.
2020.03.06. 19:55
A Gyergyó 5–2-re győzött a Brassó vendégeként a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján, ezzel megnyerte a két csapat negyedik győzelméig tartó negyeddöntőjét, és bejutott a legjobb négy közé, ahol a Csíkszereda lesz az ellenfele.

A másik ágon a címvédő Ferencváros az Újpesttel küzd a fináléért.

JÉGKORONG ERSTE LIGA, NEGYEDDÖNTŐ
7. MÉRKŐZÉS
CORONA BRASOV (romániai)–GYERGYÓI HK (romániai) 2–5 (1–1, 1–1, 0–3)
Brassó, 1500
néző. V: Varjú, Wolf L., Kedves A., Rédai
BRASSÓ: Tőke
CARLSON (1), Armstrong – Bíró O., Mihály E. (1) – Gajdó T., Haraga – Vasile
Zagidullin, Gliga (1), Fowlie 1 – Molnár Zsombor, Brown, Franko – Bíró G., TRANCA 1, PÉTER B. (1) – Gajdó B., Constantin, Bíró M. Edző: Dave MacQueen
GYERGYÓ: COOKE
JONES 1 (1), Ferencz-Csibi – Raszulov (1), Góga – Benedek, Kozma Zs.
TENDLER 1 (1), R. RUPERT 1 (2), Péter Zs. – Elekes-Darabont, Sára T., Barabás – Vorobjov 1, VALDIX 1 (2), Csergő – Daradics. Edző: Malcolm Cameron
Kiállítások: 12, ill. 16 perc
Kapura lövések: 38–47
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–3 a Gyergyó javára
Dave MacQueen:
– Az első harmadban idegesek voltunk, s bár azt hittem, megnyugtat minket, hogy mi találtunk be először, nem így történt. Sok helyzetünk volt, de keveset használtunk ki, a záró játékrész pedig a mi szempontunkból roppant szerencsétlenül alakult.
Malcolm Cameron: – Hosszú széria volt, egészen az utolsó harmadig megjósolhatatlan végkimenetellel, de végül a javunkra dőlt el a párharc. Tartottuk a játékunkat, koncentráltak maradtunk és okos döntéseket hoztunk. Az elődöntőben újabb nagyon kemény ellenfél jön, úgyhogy nincs időnk pihenésre!