Jégkorong, EBEL: visszavágás - Szlovéniában a Volán volt az úr

2014.02.01. 20:58
A Volán visszavágott a csúnya vereségért (Fotó: Mirkó István)
Visszavágott a Sapa Fehérvár az Olimpija Ljubljanának az osztrák jégkorongbajnokságban (EBEL). A magyar csapat két nappal azután, hogy 8–2-es vereséget szenvedett a szlovén együttestől, ezúttal idegenben győzte le az Olimpiját 4–1-re.

A szlovén Ljubljana csütörtökön hatalmas, 8–2-es verést mért az Alba Volánra, így a magyar csapatot igazán fűthette a visszavágás lehetősége. A becsületüket visszanyerték a fehérvári hokisok, a mai meccs teljesen máshogyan alakult, mint a két nappal ezelőtti találkozó.

Bár az első harmad szinte felét emberhátrányban töltötte a Fehérvár, mégis a magyar csapat mehetett egygólos előnnyel az első pihenőre. Köszönhetően Benk András emberhátrányban szerzett góljának. No meg persze a kapujára menő 18 lövést védő Hetényi Zoltánnak is.

A második harmad elején aztán egyenlő létszámnál is megmutatta a Volán, hogy képes gólt ütni – egészen pontosan Andrew Sarauer duplázta meg a fehérváriak előnyét. Miha Verlic révén ugyan életjelet adott magáról a szlovén csapat, de az utolsó harmadban ismét a Volán akarata érvényesült.

Az utolsó szakasznak 2–1-es vezetéssel nekivágó fehérváriaknál előbb Kovács Csaba, majd bő öt perccel a találkozó vége előtt Frank Banham volt eredményes.

A Volán tehát szépen visszavágott a két nappal előtti vereségért.

RÁJÁTSZÁS, 6. FORDULÓ
ALSÓHÁZ
TELEMACH OLIMPIJA LJUBLJANA (szlovén)–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 1–4
(0–1, 1–1, 0–2)
Ljubljana, 1700 néző. Vezette: Berneker, Veit, Ettlmayr, Kalb (mind osztrák)
LJUBLJANA: Kuhn – Ross (1), Erman – Verlic 1, Music, Hebar – Laplante, MacAulay – Pance, Hocevar, Koren– Grahut, Cvetek – Koblar, Pesut (1), Ograjensek – Groznik, Dervaric – Pesjak, Zdesar, Ropret. Edző: Jan Ivo
FEHÉRVÁR: HETÉNYI Z. – Jackman, Orbán – BANHAM 1 (2), SARAUER 1 (1), KOVÁCS CS. 1 (1) – Sertich (2), Varga A. – Mihály Á., Naglich, Yellow Horn – Szirányi B., Tokaji (1) – Németh A., McGregor, BENK 1 – Hetényi P., Pozsgai – Tóth G., Nemes, Magosi (1). Edző: Marty Raymond
Gólok. 17.41: Benk (Magosi, Tokaji – emberhátrány, 0–1). 20:57: Sarauer (Banham, Sertich, 0–2). 29:26: Verlic (Ross, Pesut, 1–2). 46:32: Kovács Cs. (Banham, Sertich, 1–3). 54:50: Banham (Kovács Cs., Sarauer, 1–4).
Klagenfurt–Dornbirner EC 1–2
Graz–Innsbruck 2–1 – h. u.