Jégkorong EBEL: a Ljubljana fehérvári K.O.-győzelme

2014.01.30. 21:30
Négy győzelem után elszenvedte első vereségét a Sapa Fehérvár AV 19 jégkorongcsapata az EBEL középszakaszában. A Volán mumusa, a szlovén Ljubljana ellen hazai jégen szaladt bele egy nagyon csúnya vereségbe: a két góllal elbukott első harmad után a második felvonásban megsorozták a fehérváriakat. A vége közte hat lett. Folytatás szombaton, a ljubljanai visszavágóval…

Önmagát múlta alul a Volán, a Ljubljana ezt kihasználva megint megfricskázta a fehérváriakat (Fotó: Mirkó István)

1. harmad

Rémálomszerűen kezdődött – két perc sem kellett a Ljubljana vezető góljához –, majd gyors hazai válasz után – Andrew Sarauer higgadtan, közelről volt eredményes – rettenetesen folytatódott a mérkőzés. Ken Ograjensek 21 mp múlva ismét vezetéshez juttatta a vendégeket, majd a teljesen formán kívülre kerülő, megrogyó fehérváriak ellen a hajrában kettőre növelte a szlovén előnyt. A fehérvári védelem mindhárom gólnál asszisztált, miként Hetényi Zoltán sem állt feladata magaslatán – nem jöttek a bravúrok –, és szerencséje sem volt a fehérváriaknak. De hiba lenne utóbbira fogni a kétgólos különbséget húsz perc után: a Volán nyomaiban sem emlékeztetett önmagára (1–3).

2. harmad

A Ljubljana emberelőnyét gólra váltva 26 mp után már hárommal vezetett, majd a 26. percre újabb két gólt lőve már öttel. Hetényi Zoltán át is adta a helyét a kapuban Rajna Miklósnak. Az elkeseredett fehérváriak a vendégeken vezették le a feszültségüket – na, őket sem kellett félteni, piszkálták is rendesen a hazaiakat –, de azért ők figyeltek a játékra is. A harmad közepén Rajnát is felavatták a szlovénok, késleltetett emberelőnyüket kihasználva. Ekkor már Marty Raymond sem tudta magát türtőztetni: a fehérváriak edzője a nem egyenlő mércét, valamint a sok hazai kiállítást kérte számon a játékvezetőn. Pedig nem azon múlt, a játékosok vesszőfutása azonban a trénerre is ráragadt. Ráadásul sokra sem ment vele: Andrej Hebar teljesen jogos büntetőt értékesítve szerezte a harmadik találatát. Olykor nem túl nagy meggyőződéssel a Volán is odaért az ellenfél kapujához, de semmi nem jött össze a házigazdáknak (1–8).

3. harmad

Egy kapu elé lőtt, ott szlovén játékos korcsolyáján megpattanó koronggal szépített a Volán, amelyben a negyedik sor is a szokásosnál többet lehetett a jégen. Ha másból nem, ebből érződött, elment a meccs, már szombatra tartalékolt a Volán. A légkör továbbra is paprikás maradt – vélhetően ez szombatig nem csillapodik, tehát hasonló állapotban kell érvényesülni Ljubljanában –, így szinte értékelhetetlen volt az, ami a pályán történt. A felek leginkább a mérkőzés végét várták, és ha lehetőségük adódott, törlesztettek. Ebből a sokat is reklamáló fehérváriak jöttek ki rosszabbul, sorra kapták a kiállításokat. Újabb gólt viszont már, de elég volt az is, amit két harmad alatt kaptak (2–8).

MÉRETE POFON –NINCS MENTSÉG, DE TOVÁBB KELL LÉPNI!

JÉGKORONG EBEL
KÖZÉPSZAKASZ, 5. FORDULÓ, ALSÓHÁZ
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–TELEMACH OLIMPIJA LJUBLJANA (szlovén) 2–8 (1–3, 0–5, 1–0)
Székesfehérvár, 3412
néző. V: Falkner, Smetana, Loicht (mindhárom osztrák), Németh M.
FEHÉRVÁR: Hetényi Z. (Rajna) – Szirányi B. 1, Tokaji, Benk (1), McGregor, Kovács Cs. – Orbán, Varga A., Mihály Á., Sarauer 1, Banham – Jackman (1), Sertich (1), Magosi B., Naglich, Yellow Horn – Hetényi P., Pozsgai, Tóth G., Nemes (1), Németh A. Edző: Marty Raymond
LJUBLJANA: KUHN – MACAULAY, Laplente, Koren, Hocevar, E. Pance – ROSS 1 (1), Erman, VERLIC 1 (2), MUSIC (2), HEBAR 3 (2) – Cvetek, Grahut, OGRAJENSEK 2 (2), PESUT 1 (2), KOBLAR (3) – Groznik, Ropret, Zdesar, Pesjak. Edző: Ivo Jan
Gólok. 1:52: Hebar (Verlic, Ross, 0–1). 3:35: Sarauer (Sertich, Jackman, 1–1). 3:56: Ograjensek (Pesut, Koblar, 1–2). 17:30: Ograjensek (Pesut, Koblar, 1–3). 20:26: Verlic (Music, Hebar – emberelőny, 1–4). 24:43: Ross (Music, Hebar, 1–5). 25:55: Pesut (Ograjensek, Koblar, 1–6). 31:24: Hebar (Verlic, Ograjensek, emberelőny, 1–7). 35:09: Hebar (büntető, 1–8). 42:55: Szirányi B. (Benk, Nemes, 2–8)
Marty Raymond:
– A mérkőzés már az első harmadtól kezdve egy rémálom volt. Talán ez volt az a vereség, amelyre szükségünk volt, hogy észhez térítse a csapatot, nehogy azt higgyük, hogy túlságosan jók vagyunk. Magunkban kell keresnünk a hibát, nem a külső körülményekre hivatkozni, és sokkal fegyelmezettebben, jobb védekezéssel kell játszanunk.
Ivo Jan: – Játékosaim maradéktalanul betartották a taktikai utasításokat, ezért elismerés illeti őket. Sok gólt is sikerült lőniük, de elsősorban a két pontnak örülök, a rájátszásba kerülés szempontjából nagyon fontos mérkőzést nyertünk meg. A csapat megmutatta erős jellemét, megérdemelten nyertünk!