Jégkorong EBEL: szétlövésben nyertek a fehérváriak

2017.12.30. 20:47
A fehérváriak megnyerték a meccset (Fotó: Soós Attila/Fehérvár AV 19)
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) szombati játéknapján a Fehérvár AV 19 hazai pályán szétlövésben legyőzte a Znojmót.

A listavezető Vienna Capitals otthonában elszenvedett vereséget követően a meccs előtt két ponttal kevesebbet gyűjtő znojmóiakat fogadták a fehérváriak, de nem indult túl jól ez az összecsapás sem: a 7. percben Beroun góljával előnybe kerültek a vendégek (0–1).

A 12. percben Hári János egyenlített, és hiába próbálkoztak lényegesen többet a csehek (14–24), két harmad után egyik fél sem állt közelebb a sikerhez (1–1).

Az 50. percben aztán már feltörte a hazai ellenállást a Znojmo, Guman volt eredményes, de az 59. percben jött Kóger Dániel és hosszabbításra mentette a meccset (2–2).

Mivel itt újabb gól nem esett, jöhetett a szétlövés, amelyben a fehérváriak bizonyultak jobbnak, Hárié volt a győztes találat (3–2).

JÉGKORONG EBEL
FEHÉRVÁR AV19–ORLI ZNOJMO (cseh) 3–2 (1–1, 0–0, 1–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Székesfehérvár, 3425
néző. V: Siegel (osztrák), Babic, Németh M., Soós
FEHÉRVÁR: Carruth – Uotila, Manavian – Stipsicz, Vidmar – Harty, Szabó D. – Luttinen, Latendresse (1), Gilbert – LoVecchio, Hári J. 2, Erdély (1) – Kóger D. 1 (1), Music, Reisz – Vincze P., Kocsis, Kiss Zs. Edző: Hannu Järvenpää
ZNOJMO: Halász – Tejnor, Stehlík – Lattner, Zajíc (1) – Biro, Plutnar (1) – Snajnar, Csamangó – Miller (1), Bartos, Guman 1 – Novák, Plihal, Yellow Horn – Spacek, Matus, Mrázek – Beroun 1, Raska, Cíp (1). Edző: Roman Simícek
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hannu Järvenpää:
– Ha az utolsó percekben egyenlítesz, úgy, hogy már lehoztad a kapust, akkor boldognak kell lenned, egyébként pedig az a filozófiám, hogy tisztelni kell a végeredményt. Összességében jól hokiztunk, de a Znojmo is, ugyanígy számos gólhelyzete akadt mindkét csapatnak. A szétlövés pedig már egy játékosról szólt: Hári Jánosról. Elégedett vagyok a győzelmünkkel, de apró módosításokra szükségünk van, élesebbnek kell lennünk, és jobban kell figyelnünk a támadó harmadban, hogy a Znojmónak legközelebb ne legyen annyi területe, mint ezúttal volt.

További eredmények: Bolzano (olasz)–Innsbruck (osztrák) 1–2, Dornbirn (osztrák)–Salzburg (osztrák) 3–8, Graz (osztrák)–Villach (osztrák) 5–3, Vienna (osztrák)–Linz (osztrák) 3–2, Zagreb (horvát)–Klagenfurt (osztrák) 3–2

1. Vienna Capitals 33 23 1 3 6 110–69 +41 74
2. Klagenfurt 34 20 1 1 12 97–79 +18 63
3. Salzburg 34 18 3 13 120–95 +25 60
4. Linz 34 17 2 3 12 113–97 +16 58
5. Innsbruck 34 14 3 3 14 106–101 +5 51
6. Dornbirn 34 13 3 5 13 98–101 –3 50
7. Medvescak Zagreb 33 13 2 4 14 94–101 –7 47
8. Fehérvár AV19 34 10 6 2 16 81–112 –31 44