Jégkorong EBEL: simán kikapott a Fehérvár a Graztól

2017.01.15. 19:36
Kóger Dániel hiába egyenlített (Fotó: Szabó Miklós – archív)
Hazai jégen sima, 5–1-es vereséget szenvedett a Fehérvár AV19 a Graz 99ers ellen az EBEL vasárnapi játéknapján, így a tizenegyedik helyen zárta az alapszakaszt.

Az EBEL utolsó alapszakaszbeli játéknapján abban a tudatban léphetett jégre a Fehérvár, hogy győzelem esetén – illetve a többi eredménytől függően – akár a kilencedik helyre is feljöhet. Az első harmadban azonban máshogy alakultak az események: Evan Brophey távoli lövésével szerzett vezetést a vendégeknek (0–1).

A második harmadban érkezett a fehérváriak válasza: Kóger Dániel talált be 10 perc elteltével (1–1). Sokáig azonban nem örülhetett a magyar csapat: Brophey négy perccel később másodszor is gólt ütött (1–2).

A harmadik játékrész pedig három grazi találatot hozott: Robin Weihager növelte az előnyt (1–3), majd Kurtis McLean és egy szóló után Markus Pirmann is betalált, ezzel pedig kialakult a végeredmény (1–5).

Nem használta ki tehát a lehetőséget a Fehérvár: a tizenegyedik helyen zárta az alapszakaszt a magyar csapat.

JÉGKORONG EBEL
ALAPSZAKASZ, 44. FORDULÓ
FEHÉRVÁR AV19 – GRAZ 99ERS (osztrák) 1–5 (0–1, 1–1, 0–3)
Székesfehérvár, 3026 néző. V:
Siegel (osztrák), Trilar (szlovén), Gatol (osztrák), Rakovic (horvát)
FEHÉRVÁR: Rajna; Owens, Manavian – Szirányi B., Szabó D. – Schiestel, Vernace – Orbán A.; Erdély, Sarauer, Bodo – Kóger D. 1, Vas J. (1), Sofron I. (1) – Beauregard, Maylan, B. Orban – Vincze P., Reisz, Sárpátki. Edző: Benoit Laporte
GRAZ: Dahm; Pöck (2), Weihager 1 (1) – Klimbacher (1), Reinthaler – Petrovitz, Pelech; Setzinger (1), McLean 1 (1), Zusevics (1) – Pirmann 1, Feichtner, Woger – Beach (1), Brophey 2, Ograjensek (1) – Trost, Natter. Edző: Doug Mason

További eredmények: Bozen–Klagenfurt 4–2, Innsbruck–Villach 5–3, Linz–Olimpija Ljubljana 3–1, Salzburg–Dornbirn 5–4 – hosszabbítás után, Vienna–Znojmo 2–3 – hosszabbítás után

1. Vienna Capitals 44 27 6 5 6 151–95 +56 98
2. Salzburg 44 22 8 5 9 158–111 +47 87
3. Linz 44 23 6 5 10 168–127 +41 86
4. Bozen Südtirol 44 22 3 6 13 137–118 +19 78
5. Innsbruck 44 18 3 6 17 147–151 –4 66
6. Klagenfurt 44 18 4 4 18 128–123 +5 66
7. Villach 44 15 6 5 18 136–133 +3 62
8. Graz 44 18 2 3 21 124–114 +10 61