Jégkorong EBEL: most „csak” öt gólt kapott a Volán Villachban

2017.01.13. 21:53
Christopher Bodo két gólja sem ért pontot a fehérváriaknak (Fotó: Szabó Miklós, NS-archív)
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) pénteki játéknapján az Fehérvár AV 19 idegenben 5–3-ra kikapott a végén az üres kapuba is betaláló Villachtól.

A magyar csapat mindkét fehérvári meccset ráadásban 3–2-re megnyerte, idegenben viszont 8–5-re kikapott az első összecsapáson – ezúttal kevesebb lett a kapott gól, de a szerzett is.

Jól kezdte a meccset a Volán, az első harmadban 17 kapura lövéssel jelentkező magyar csapat Mike Vernace találatával a 16. percben megszerezte a vezetést, és előnnyel mehetett az első szünetre (0–1).

A második harmadban aztán változott a játék képe, a Villach 20 löketéből négy is Rajna Miklós kapujában kötött ki – Miha Verlic duplájával fordított a házigazda, majd Dustin Johner a második villachi fórgólt szerezte meg. Christopher Bodo szépítésére Even McGrath válaszolt a játékrész végén, így 4–2-vel várhatta a záró felvonást az osztrák gárda.

Az 56. percben Bodo újra egy gólra lopta övéit, az egyenlítés azonban még a kapus lehozatalával sem jött össze, sőt, a végén Olivier Latendresse az üres kapuba betalálva visszaállította a közte kettőt (5–3).

JÉGKORONG EBEL

VILLACHER SV (osztrák)–FEHÉRVÁR AV19 5–3 (0–1, 4–1, 1–1)
Villach, 2675
néző. V: Kellner, Nikolic, Kontschnieder, Krausz (mind osztrák)
VILLACH: O. Roy – Wehrs (1), Ouellet (1) – Labrecque (1), Mühlstein – Bacher (1), Kreuter; Urbas, Locke (2), Verlic 2 – Lanetdresse 1 (1), McGrath 1 (1), Johner 1 (1) – Kromp, Hunter, Schlacher (1) – Leiler, Platzer, Nageler. Edző: Greg Holst
FEHÉRVÁR: Rajna – Owens, Manavian – Szirányi B., Szabó D. – Schiestel, Vernace 1 – Orbán A., Szaller; Erdély (2), Sarauer (2), Bodó 2 – Kóger D. (1), Vas J. (1), Sofron – Sárpátki, Reisz, Vincze P. – B. Orbán, Maylan, Beauregard. Edző: Benoit Laporte
Kapusok: O. Roy 91.7%, ill. Rajna 89.7%
Lövések: 40 (10, 20, 10), ill. 36 (17, 7, 12)
Emberelőnyök: 4/2 (1/0, 2/2, 1/0), ill. 2/0 (2/0, –, –)
Büntetőpercek: 6 (4, 2, –), ill. 10 (2, 6, 2)
Benoit Laporte:
– Olyan hibákat követtünk el, amik megváltoztatták a mérkőzés kimenetelét. Egy gólszerzési kísérletből eljött a Villach, ebből kaptunk könnyű gólt, majd utána még egyet hátrányból… Megváltozott a mérkőzés ritmusa, és bár keményebben dolgoztunk, mint az ellenfél, mégis kikaptunk. A különbség azokban a hibákban volt, amik két hátrányos gólt eredményeztek. Vasárnap mindent bele fogunk adni, hogy a lehető legjobb helyezést érjük el!

További eredmények: Dornbirn–Innsbruck 5–1, Linz–Bozen 4–3 – hosszabbítás után, Vienna–Graz 1–3, Znojmo–Klagenfurt 3–4, Olimpija Ljubljana–Salzburg 3–4

1. Vienna Capitals 43 27 6 4 6 149–92 +57 97
2. Salzburg 43 22 7 5 9 153–107 +46 85
3. Linz 43 22 6 5 10 165–126 +39 83
4. Bozen Südtirol 43 21 3 6 13 133–116 +17 75
5. Klagenfurt 43 18 4 4 17 126–119 +7 66
6. Innsbruck 43 18 3 6 16 147–148 –1 66
7. Villach 43 14 6 5 18 133–133 0 59
8. Graz 43 17 2 3 21 119–113 +6 58