Jégkorong, EBEL: Klagenfurtban esélytelen volt a Volán

2014.12.23. 21:37
Kovácsék ezúttal pont nélkül maradtak (Fotó: Veres Viktor)
Klagenfurtban 4–2-es vereséget szenvedett a Fehérvár az osztrák jégkorongbajnokság alapszakaszának legutóbbi játéknapján. A magyar csapat az első harmadban még egyenlített, ezután azonban egészen a hajráig nem tudta bevenni a hazaiak kapuját.

Nem is olyan rég még a második helyen állt a Volán az osztrák bajnokságban, de mintha most egy kisebb hullámvölgybe került volna a csapat. A Fehérvár az előző meccsen 2–0-s előnyről bukott a Znojmo ellen, most pedig a Klagenfurt otthonában sem termett babér a magyar csapatnak.

A kilencedik percben Oliver Setzinger talált be egyenlő létszámnál, amit Kovács Csaba még az első harmad vége előtt egalizált. A kiegyenlített első játékrész után azonban a második végzetesre sikeredett fehérvári szempontból.

A második harmad közepén ismét Setzinger volt eredményes ezúttal emberelőnyből, majd Marcel Rodman duplázta meg a hazaiak előnyét. Kétgólos hátrányba és nagyon nehéz helyzetbe került ezzel a Fehérvár.

Az utolsó játékrészben hiába próbált meg mindent a Volán 2:15 perccel a vége előtt végleg eldőlt a mérkőzés. Ekkor a fehérváriak kockáztattak, lehozták a kapust, amit Patrick Harand kegyetlenül kihasznált. Üres kapus góljával 4–2-re alakult az eredmény.

Három másodperccel a rendes játékidő vége előtt érkezett a fehérvári szépségtapasz. Magosi Bálint gólja azonban már nem ért pontot a magyar csapatnak.

JÉGKORONG, EBEL
ALAPSZAKASZ
KLAGENFURT–FEHÉRVÁR AV19 4–2
(1–1, 2–0, 1–1)
Klagenfurt, 4097 néző. V: Dremelj (szlovén), Piragic (horvát), Ettlmayr, Kaspar (mindkettő szlovén)
KLAGENFURT: TUOKKOLA – Siklenka (1), Desantis – Lundmark, Hundertpfund, S. Geier – Furey, Reichel – SETZINGER 2, Koch, M. Geier 1 – Schumnig (1), Pöck – Jacques, Pither (1), M. RODMAN 1
Vallant – Kurath, Harand 1, Ban. Edző: Doug Mason
FEHÉRVÁR: Engstrand – Boivin, Ejdepalm – Banham, Sarauer, LoVecchio – Szirányi B. (1), Wehrs – Marino (1), Bartalis (1), KOVÁCS CS. 1 – Orbán, Varga A. – Kóger D., Sikorcin, Benk – Hetényi P., Tokaji – Németh A. (1), Nemes, Magosi B. 1. Edző: Rob Pallin
Fegyelmi büntetés: 10 perc fegyelmi (Lundmark)
További eredmények: Innsbruck (osztrák)–Vienna (osztrák) 3–7, Linz (osztrák)–Graz (osztrák) 5–1, Salzburg (osztrák)–Bozen (olasz) 3–1. Villach (osztrák)–Znojmo (cseh) 2–1. Ljubljana (szlovén)–Dornbirn (osztrák) 3–5

1. Salzburg 30 19 2 3 6 115–70 +45 45
2. Linz 30 13 5 3 9 109–80 +29 39
3. Vienna Capitals 30 16 1 2 11 80–73 +7 36
4. Sapa Fehérvár AV19 30 13 4 1 12 102–103 –1 35
5. Znojmo 30 14 2 2 12 107–87 +20 34
6. Villach 30 13 3 1 13 80–83 –3 33
7. Graz 30 12 2 3 13 83–86 –3 31
8. Bozen 30 12 2 1 15 76–79 –3 29