Jégkorong, EBEL: K. O.! A Volán hetet számolt a Ljubljanára

2015.01.01. 19:39
A szlovénok néha csak keresték a korongot (Fotó: Mirkó István)
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) csütörtöki játéknapján a Fehérvár AV 19 hazai pályán 7–0-ra kiütötte az Olimpija Ljubljanát. Christian Engstrand, a Volán kapusa első hibátlan mérkőzését zárta.

A magyar együttes négymérkőzéses vereségsorozata az óév utolsó előtti napján a listavezető Red Bull Salzburg kiütésével (4–1) szakadt meg, de ha akkor ezt a szót („kiütés”) használtuk, mit mondjunk most…

A fehérvári szurkolóknak ugyan a 16. percig kellett várni az első gólra, Frank Banham találata után azonban nem volt megállás. Még az első harmadban Andrew Sarauer értékesített egy emberelőnyt, majd a fordulást követően Bartalis István gólja után Kovács Csaba két újabb emberfóros találatot hozott össze (5–0).

Az utolsó húsz percre így gyakorlatilag már csak az volt kérdés, hogy sikerül-e első hibátlan mérkőzését lehoznia Christian Engstrandnak, végül ezt teljesítette a Volán kapusa, akit a mérkőzést követően egy emberként éltetett a hazai publikum.

Na, de volt még egy harmad, ez pedig újabb magyar találatokat jelentett, Kóger Dániel a mérkőzés hajrájában előbb azonos létszámnál, majd előnyben is eredményesnek bizonyult, a Volán pedig így 7–0-ra nyert.

JÉGKORONG EBEL
FEHÉRVÁR AV 19–TELEMACH OLIMPIJA LJUBLJANA (szlovén) 7–0 (2–0, 3–0, 2–0)
Székesfehérvár, 3414
néző. Vezette: Gebei, Zrnic, Hribar (mindkettő szlovén), Nagy A.
FEHÉRVÁR: Engstrand – Boivin (1), Ejdepalm (1), Banham 1 (1), Sarauer 1, LoVecchio – Wehrs (1), Szirányi B. (1), Marino (2), Bartalis 1, Kovács Cs. 2 – Varga A. (1), Orbán (1), Kóger D. 2, Sikorcin (2), Benk (1) – Reiter (1), Hetényi P., Magosi B., Erdély, Németh A. Edző: Rob Pallin
LJUBLJANA: Chiodo (Sila) – Podlipnik, Degon, Zanoski, Music, Ropret – Medvec, Selan, Bishop, Pesut, Koblar – Groznik, Planko, Uduc, M. Hocevar, Hebar – Leber, Logar, Koren, Kalan, Sotlar. Edző: Fabian Dahlem
Gólok. 15:39: Banham (Varga A., Boivin, 1–0). 18:12: Sarauer (Wehrs, Banham – emberelőny, 2–0). 22:40: Bartalis (Orbán, Marino, 3–0). 26:18: Kovács Cs. (Bartalis, Szirányi B. – ee., 4–0). 34:41: Kovács Cs. (Marino, Ejdepalm – ee., 5–0). 54:01: Kóger D. (Sikorcin, Benk, 6–0). 57:55: Kóger D. (Sikorcin, Reiter – ee., 7–0)
Rob Pallin, a Fehérvár edzője:
– A mérkőzés előtt felhívtam játékosaim figyelmét arra, hogy nagyon komolyan kell venni ezt a hatvan percet, a srácok pedig így is tettek. Nagy termetű játékosokból álló, mégis gyors csapat vagyunk, és erre építve magabiztos győzelmet tudtunk aratni.
Fabian Dahlem, a Ljubljana edzője: – Nagyon egyszerű történet volt ez. A Fehérvár már az első pillanattól kezdve készen állt a meccsre, mi pedig a legkevésbé sem. Lényegében olyan volt ez az összecsapás, mintha mi mind a hatvan percet az öltözőben töltöttük volna, csak közben kaptunk hét gólt...