Jégkorong EBEL: a Volán kiütötte a listavezető Salzburgot

2014.12.30. 21:42
Kevin Wehrs parádés csel után talált be a salzburgiak kapujába (Fotó: Mirkó István)
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) keddi játéknapján a Fehérvár AV 19 hazai pályán 4–1-re kiütötte a listavezető Red Bull Salzburgot.

Rossz formában várta a mérkőzést a fehérvári gárda, hiszen sorozatban négy vereséget szenvedetett el. Nem valószínű, hogy sokan fogadtak volna rá, hogy ez a széria éppen a listavezető salzburgiak ellen szakad meg, a kezdés után viszont hamar örömünnepbe csapott át a mérkőzés.

Benk András 76 másodperc után előnyhöz juttatta ugyanis a Volánt, sőt, még mindig csak a negyedik percben jártunk, amikor a Fehérvárra visszatérő Kóger Dániel is megszerezte szezonbeli első EBEL-gólját: a bekk és a kapus egymásra várását használta ki, és passzolt közelről a kapuba (2–0).

A vendégek pedig csak nem tudtak felocsúdni, a 11. percben pedig már harmadszor sopánkodhatott Bernd Brückler, Kevin Wehrs parádés cselt követően vette be a Salzburg ketrecét (3–0). A csupán minden második kísérletet hárító kapus helyére egyből jött is Luke Gracnar, és bár a hazaiak rendületlenül próbálkoztak tovább, újabb gól már nem esett.

A második húsz percben fordult a játék képe, a listavezető sokkal többet kísérletezett, az első harmadbeli 13–5-ös lövési mutató után 9–17 következett, Thomas Raffl találatával pedig szépített is (3–1).

A főleg a védekezésre koncentráló fehérváriak a záró felvonásban kitartottak, sőt, az utolsó percben Michael Boivin üres kapus góljával végül 4–1-re kiütötték az előző kiírás döntősét.

JÉGKORONG EBEL

FEHÉRVÁR AV19–RED BULL SALZBURG (osztrák) 4–1 (3–0, 0–1, 1–0)
Székesfehérvár, 3381 néző. V: Babic, Soós (magyarok), Trilar, Hribar (szlovénok)
FEHÉRVÁR: ENGSTRAND – Ejdepalm, BOIVIN 1, MARINO (1), Sarauer (1), LOVECCHIO (1) – Szirányi B. (1), WEHRS 1, KÓGER 1, Bartalis, Kovács Cs. – Tokaji, Orbán, Magosi (1), Sikorcin (1), Benk 1 – Hetényi P., Reiter, Vincze P., Erdély, Németh A. Edző: Rob Pallin
SALZBURG: Brüclker (GRACNAR) – Trattnig, Heinrich, Hughes, Duncan (1), Sterling – Milam, Kutlak, Latusa, Komarek, Raffl 1 – Pallestrang, Pöck, Beach, Kristler, Konradsheim – Mühlstein, Cijan, Brucker, Welser. Edző: Daniel Ratushny
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Fegyelmi büntetés: 10 perc fegyelmi (Orbán)
Rob Pallin: –
A liga legjobb csapatát győztünk le, ez hihetetlenül jó érzés, minden játékosomnak jár a gratuláció. Hatalmas szíve van a csapatunknak, az elmúlt négy meccsünkön is ugyanígy kitettek magukért a játékosok, de akkor nem állt mellénk a szerencse.
Daniel Ratushny: – Az első harmad volt a döntő: nagyon keményen jött ki a meccsre a Fehérvár, erre pedig nem voltunk felkészülve. Ezt követően hiába játszottunk jól, már késő volt. Jó lecke ez számunkra: meg kell tanulnunk hatvan percen keresztül magas szinten jégkorongozni.