Jégkorong, EBEL: harmadik sikerét aratta a Fehérvár

2016.09.24. 21:36
A rossz szezonnyitó után belelendült a Volán (Fotó: Teknős Miklós)
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) szombati mérkőzésén a Fehérvár AV19 5–1-re legyőzte a Dornbirnt, így szezonbeli harmadik sikerét könyvelhette el.

A pénteki siker másnapján újabb meccs várt otthon a Fehérvárra, amely a bajnoki nyitányon beszedett öt gól után immár a harmadik fellépését nyerte meg – méghozzá ezúttal kifejezetten simán.
Az első harmad derekán szerzett vezetést a hazai csapat, Sofron István egy kipattanót küldött a kapuba. A harmad hajrájában a vendégek szép egyéni akció végén egalizáltak, de gyorsan jött a válasz, Maylan előkészítése után Sárpátki Tamás kotort a kapuba. 2–1

A második játékrészben Erdély Csanád szerencsés találatával növelte előnyét a magyar együttes, majd Adam Courchaine segítségével Sofron fokozta tovább a jó hangulatot. A záró harmadban megszerezte idénybeli első emberelőnyös gólját is a Volán, David Makowski nagy bombája akadt be a kék vonalról, így simán, 5–1-re nyert a Fehérvár.

JÉGKORONG, EBEL
4. FORDULÓ
FEHÉRVÁR AV19–DORNBIRNER EC (osztrák) 5–1
(2–1, 2–0, 1–0)
Székesfehérvár, 2518 néző V: Lemelin (amerikai), Nikolic (szlovén), Németh M., Soós
FEHÉRVÁR: RAJNA – Szirányi B., Manavian – Owens (1), MAKOWSKI 1 – Sagert, Szabó D. – Orbán A. (1), Reisz – ERDÉLY 1 (1), MAYLAN (2), SÁRPÁTKI 1 (1) – Courchaine (1), Sarauer, Bodo – KÓGER D. (2), Vas J. , SOFRON I. 2 – B. Orban, Kocsis, Szabó P. K. Edző: Benoit Laporte
DORNBIRN: HARDY – Crawford, Caruso – Schmidt, C. Sylvester – Kondradsheim, Siutz – Haberl, Ban – Grabher-Meier (1), Arniel, D’ALVISE 1 – D. Siddal, Sarault, D. Sylvester – Livingston, Häusle, N. Petrik – Achermann, Macierzynsky. Edző: Dave MacQueen
Fegyelmi büntetések: végleges fegyelmi (Manavian), ill. végleges fegyelmi (Livingston)
Benoit Laporte:
– Úgy próbált játszani a csapat, ahogy megbeszéltük, de azért maradt tartalék a fiúkban. Fel tudtunk még kapcsolni ötödik-hatodik fokozatba is. Még ennél is több agresszivitást kell támadásban nyújtanunk, valamint még egyenletesebb teljesítményt. Ezeket leszámítva természetesen maximálisan elégedett vagyok.
Dave MacQueen: – Megérdemelten győzött a Fehérvár, nagyon sok energiát fektetett ebbe a mérkőzésbe. Nálunk benne volt még a lábakban és a fejekben az előző napi linzi vereség: küzdöttünk, de nem voltunk képesek abban a ritmusban játszani, amelyben tudunk.
A forduló vasárnapi játéknapjának eredményei: Villach–Graz 1–4 (1–1, 0–1, 0–2); Vienna Capitals–Salzburg 5–3 (2–0, 2–0, 1–3); Znojmo–Bozen Südtirol 2–3 – szétlövéssel (0–0, 1–1, 1–1, 0–0, 0–1); Olimpija Ljubljana–Innsbruck 4–3 – h.u. (1–1, 0–1, 2–1, 1–0); Linz–Klagenfurt 4–3 – szétlövéssel (0–1, 2–2, 1–0, 0–0, 1–0)

1. Linz 4 2 1 1 17–9 +8 9
2. Salzburg 4 3 1 15–8 +7 9
3. Innsbruck 4 2 1 1 18–14 +4 9
4. Fehérvár AV19 4 2 1 1 10–9 +1 8
5. Villach 4 2 1 1 15–8 +7 7
6. Klagenfurt 4 2 1 1 13–7 +6 7
7. Graz 3 2 1 9–4 +5 7
8. Vienna Capitals 3 1 2 13–9 +4 7