Jégkorong, EBEL: fehérvári vereség hosszabbításban

2015.10.16. 21:28
Ryan Martinelli gólja végül egy pontot ért (Fotó: Koncz György – archív)
A két egygólos győzelem után egygólos vereség az osztrák jégkorong-bajnokságban (EBEL): a Fehérvár AV19 hosszabbítást követően 4–3-ra kikapott a Graz otthonában péntek este.

Rajna Miklós két védése után Matthew Fornataro harmadszorra a kapuba küldte a korongot az 5. percben (1–0), azonban a játékrész közepén Nagy Gergő átadásából Brendan Connolly bevágta az egyenlítő gólt (1–1).

A második harmad derekán egy fehérvári korongeladást kihasználva Philip De Simone újra megszerezte a vezetést a hazaiaknak (2–1), csakhogy most már egy perc sem kellett ahhoz, hogy Frank Banham egyenlítsen (2–2).

A Volán első emberelőnyére – három kivédekezett hátrány után – egészen a 37. percig várni kellett, akkor viszont gól is társult a fórjátékhoz: a Dahm kapusról kipattanó korongot Ryan Martinelli kotorta a kapuba – először vezetett a magyar csapat a meccs során (2–3).

Egy átadásba jó ütemben beleszúró Evan Brophey négy perccel a vége előtt döntetlenre és hosszabbításra mentette a meccset a hazaiaknak (3–3), és ugyancsak ő szerezte a ráadás második percében a Graz győztes gólját (4–3).

A pénteken egy pontot azért bezsebelő Volán vasárnap ismét a Graz ellen játszik, a meccs helyszíne Székesfehérvár lesz.

JÉGKORONG, EBEL
ALAPSZAKASZ

MOSER MEDICAL GRAZ 99ERS–FEHÉRVÁR AV19 4–3 (1–1, 1–2, 1–0, 1–0) – hosszabbítás után
Graz, 1750
néző. V: Gruber (osztrák), Warschaw (amerikai), Hofstätter, Loicht (mindkettő osztrák)
GRAZ: Dahm – Little, Strohmeier – MacArthur, Werner, Poulsen; Mitchell (2), Kovacevic – De Simone 1 (2), Fornataro 1 (2), Brophey 2 (2); Unterweger, Marcou – Woger, Pinter, Almtorp; Zierer, Konradsheim – Natter, Zusevics, Pirmann. Edző: Ivo Jan
FEHÉRVÁR: Rajna – Szirányi B., Wehrs – Banham 1, Sarauer, Kóger D. (1); Varga A., Martinelli 1 – Kovács Cs., Francis, Connolly 1 (1); Orbán A. (1), Brocklehurst (2) – Nagy G. (1), Sikorcin, Benk; Vincze P., Sille Timotej, Kocsis. Edző: Rob Pallin
Rob Pallin:
– Nem volt szerencsénk a végén: a Graz egyenlítő gólja szerencsés körülmények közepette született, és a hosszabbításban is a hazaiak találtak be, miután megint befújták ellenünk a túl sok embert a jégen. Banham egyik lába már a kispadon volt, a másik belógott a pályára – nagyon kevésen múlnak ezek a dolgok, s noha ilyenkor a játékvezetőre van bízva, hogyan ítéli meg a helyzetet, tisztázni kellene ezt a szabályt. Nincs mese: vasárnap mindenképpen vissza kell vágnunk!