Jégkorong, EBEL: az új igazolás sikert hozott a Fehérvárnak

2016.11.11. 21:48
Antonin Manavian (kék mezben, középen) két gólt ütött a pénteki mérkőzésen (Fotó: Veres Viktor – archív)
A Fehérvár AV19 2–2-t követően, szétlövéssel győzött a tabellán egy hellyel előrébb álló Dornbirn vendégeként az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) pénteki játéknapján.

Antonin Manavian oldalról leadott lövésével a Volán szerezte meg a vezetést a 12. percben, csakhogy nem sokkal az első harmad vége előtt Matt Siddall bombája is beakadt. (1–1)

A második periódus közepén a Volán gyakorlatilag négy percen át folyamatosan emberhátrányban játszott, de megúszta kapott gól nélkül, sőt a 36. percben Manavian emelése nyomán a korong a kapus kesztyűjéről a hálóba perdült – negyven perc játék után a magyar csapat vezetett. (1–2)

Hazai góllal kezdődött a harmadik harmad – James Livingston közelről lőtt a hálóba –, majd újabb Dornbirn-emberelőny következett, de gól nem született belőle. Érdekesség, hogy a Volán egyszer sem játszott létszámfölényben, szemben az osztrák csapat nyolcpercnyi fórjával. (2–2)

Az ötperces hosszabbítás nem hozott gólt, így – a szezonban először – szétlövés várt a magyar csapatra. A párbajban egyedül a Volán új szerzeménye, Thomas Beauregard talált a kapuba, így bemutatkozása kiválóan sikerült – nagyon értékes győzelmet hozott! (2–3)

Az osztrák csapat jóval többször kísérletezett kapura lövéssel (51:29), nem kérdés, hogy a gólokat ütő két légiós mellett a 49 védést bemutató Rajna Miklós is kulcsember volt.

JÉGKORONG, EBEL

DORNBIRN BULLDOGS (osztrák)–FEHÉRVÁR AV19 2–3 (1–1, 0–1, 1–0, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Dornbirn, 2510
néző. V: Smetana, Sternat, Gatol (osztrákok), Soós D.
DORNBIRN: Hardy – D. Sylvester, Schmidt (1) – Caruso, Crawford – Siutz, Konradsheim (1); D'Alvise, Arniel, Grabher – Macierzynski, C. Sylvester (1), SIDDALL 1 – N. Petrik, Häussle, LIVINGSTON 1 – Haberl, Dan. Edző: Dave MacQueen
FEHÉRVÁR: RAJNA – Sagert, Szirányi B. – Owens, MANAVIAN 2 – Szaller, Makowski – Szabó D.; Sárpátki (1), Vas J., Vincze P (1). – Kóger D., SARAUER (1), Bodó (1) – Sofron I., Maylan, Beauregard 1 – Kocsis, B. Orban, Reisz. Edző: Benoit Laporte
Kapusok: Hardy 90.0%, ill. Rajna 96.1%. Lövések: 51 (13, 14, 17, 7), ill. 29 (9, 7, 10, 4). Emberelőnyök: 4/0 (1/0, 2/0, 1/0), ill. 0. Büntetőpercek: 0, ill. 8 (2, 4, 2)
Benoit Laporte:
– Mindig jó érzés idegenben nyerni. Két pontot szereztünk, ez mindenképpen pozitívum. A nemzetközi szünet óta háromszor edzettünk együtt: a hét elején még nem mindenki volt topformában, ez látszott is. Nem a leglátványosabb győzelmünk volt ez, de győzelem. Előnyt nem kaptunk, de a hátrányos védekezésünk nagyon jól működött, és Rajna Miklós is nagyokat mentett a megfelelő pillanatokban, ez volt a döntő. Thomas Beauregard rögtön gólt szerzett, azért döntöttem úgy, hogy ő lője a büntetőt, hogy önbizalmat szerezzen.