Jégkorong EBEL: a Voláné volt az utolsó szó Grazban

2016.12.07. 21:27
A Volán kétszer fordított, ezzel legyőzte a Grazot (Fotó: Szabó Miklós, archív)
Rendkívül fordulatos mérkőzésen 4–3-ra győzött a Fehérvár AV 19 Grazban a jégkorong EBEL szerdai fordulójában.

A legutóbbi meccsét hazai pályán lőtt gól nélkül elvesztő Volán (a Dornbirn ellen 0–2) Grazban is gólképtelen volt 23 percig (pedig 11-szer lőtt kapura, kettővel többször, mint vendéglátója). Hetényi Zoltán ez idő alatt egy gólt kapott, így Brance Orban bő négy perc alatt elért duplájával fordítottak a székesfehérváriak.

Az Orban-duplára Peter Robin Weihager két gólja következett, így ismét a Graz vezetett. Justin Maylan révén 27 másodperccel a középső harmad zárása előtt egyenlített az Alba Volán, így 3–3-ról várták a csapatok a záró 20 percet.

Az utolsó periódus egyetlen találatát Andrew Sarauer szerezte, ezzel meg is nyerte a mérkőzést a magyar csapat, amely 27. meccsén a hetedik győzelmét aratta, de maradt a 10. helyen.

JÉGKORONG EBEL
GRAZ 99ERS (osztrák)–FEHÉRVÁR AV19 3–4 (1–0, 2–3, 0–1)
Graz, 1194
néző. V: Siegel, Smetana, Gatol, Kaspar (mind osztrák)
GRAZ: Dahm – Pelech, Weihager 2 – Pöck (1), Nash (1) – Strohmeier, Unterweger – Klimbacher – Setzinger (2), McLean, Woger (1) – Beach, Brophey 1, Zusevics – Pirmann, Feichtner (1), Natter – Zierer, Trost, Reinthaler. Edző: Ivo Jan
FEHÉRVÁR: Hetényi Z. – Owens, Orbán A. (1) – Szirányi B., Szabó D. – Schiestel (1), Manavian (1) – Láday, Kocsis – B. Orban 2, Maylan 1, Beauregard (1) – Erdély (1), Vas J., Sofron I. – Kóger D., Sarauer 1, Bodo (1) – Szabó P. K., Reisz, Sárpátki. Edző: Benoit Laporte
Benoit Laporte:
– Nemcsak a Graz, mi is túl sok kiállítást szedtünk össze, de szerencsére mi jöttünk ki jobban a meccsből. A győzelem kulcsa az volt, hogy a srácok sok lövést blokkoltak, Hetényi Zoltán is kiváló formában védett, és igazi csapatjátékot mutattunk. Ezúttal mindenki ugyanabba az irányba húzott. Két szempontból is fontos győzelem volt ez: egyrészt így tartjuk a lépést a tabellán előttünk lévőkkel, másrészt a csapat bizonyítani akart a Dornbirn elleni vereség után. Ahhoz, hogy azon a vereségen végleg átlendüljünk, egy jó mérkőzést kellett játszanunk, és ez sikerült is.