Jégkorong, EBEL: a Volán kikapott a sereghajtótól

2014.10.05. 19:40
Az Olimpija Ljubljana ezúttal sokkal jobban odafigyelt a védekezésre (Fotó: Havran Zoltán, archív)
A Fehérvár AV19 3–1-re kikapott a sereghajtó Olimpija Ljubljana otthonában az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) 8. fordulójában.

A Ljubljana hét forduló után egy győzelemmel és hat vereséggel utolsóként várhatta a Volán elleni mérkőzését. Szeptemberben a fehérváriak 4–0-ra nyertek hazai pályán a szlovén gárda ellen, ezúttal viszont a ljubljanaiak örülhettek.

A Volán kapujában Rajna Miklós kezdett, akit Miha Logar az első harmad utolsó percében emberelőnyben mattolt. 1–0

Tokaji Viktor a 27. percben egyenlített Magosi Bálint passzából (1–1), ám ezt a játékrészt is hátrányban zárta a magyar csapat, mivel a 38. percben Rok Leber is betalált. 2–1

A záró harmad rosszabbul nehezen kezdődhetett volna, Anze Ropret ugyanis 13 másodperc elteltével 3–1-re alakította az állást. Hiába volt még hátra, majdnem a teljes játékrész, a Fehérvárnak a szépítés sem jött össze, így pont nélkül maradt a sereghajtó otthonában.

JÉGKORONG, EBEL
TELEMACH OLIMPIJA LJUBLJANA (szlovén)–FEHÉRVÁR AV 19 3–1 (1–0, 1–1, 1–0)

Ljubljana. Vezette: Siegel, Smetana, Ettlmayr (osztrákok), Hribar (szlovén)
LJUBLJANA:
Chiodo – Cvetek (1), Degon, Bishop, Leber 1, White (1) – Medvec, Logar 1, Koblar, Pesut (1), Koren – Groznik, Sijan, Music, Hocevar (1), Ropret 1 – Kalan, Planko, Sotlar (1), Uduc, Snoj. Edző: Fabian Dahlem
FEHÉRVÁR: Rajna – Ejdepalm, Wehrs, Marino, Sarauer, LoVecchio – Orbán, Kiss D., Magosi B. (1), Sikorcin, Kovács Cs. (1) – Tokaji 1, Hetényi P., Banham, Erdély, Benk – Reiter, Németh A., Nemes, Kocsis. Edző: Rob Pallin
Gólok. 19:19: Logar (Pesut, Sotlar – emberelőny, 0–1). 26:45: Tokaji (Magosi, Kovács Cs., 1–1). 37:30: Leber (White, Cvetek, 2–1). 40:13: Ropret (Hocevar, 3–1)
ROB PALLIN, a Fehérvár edzője:
– A Ljubljana nagyságrendekkel jobb csapat volt ezen a meccsen, sokkal jobban játszott, mint mi – megérdemelten aratott sima győzelmet. Egyre nehezebben bírjuk el, hogy kulcsembereink hiányoznak... Csak hogy mondjak néhány példát: miénk a liga legjobb kapusa Hetényi Zoltán személyében, de nem játszhat, és ugyanez a helyzet a két topvédőnkkel, Szirányi Bencével és Varga Arnolddal is – így pedig nagyon nehéz.

További eredmények: Innsbruck–Salzburg 5–4 – szétlövéssel, Vienna Capitals–Graz 0–3, Znojmo–Linz 6–3, Dornbirner–Villach 3–2, Bozen–Klagenfurt 1–0 – sz.

1. Salzburg 8 6 1 1 37–19 +18 13
2. Linz 7 5 1 1 31–13 +18 12
3. Graz 8 4 1 2 1 26–17 +9 12
4. Vienna Capitals 8 6 2 22–17 +5 12
5. Innsbruck 8 3 2 3 25–23 +2 10
6. Znojmo 8 4 4 27–25 +2 8
7. Sapa Fehérvár AV19 8 3 5 21–29 –8 6
8. Bozen 8 2 1 5 14–23 –9 6