Jégkorong EBEL: a villámgyors Volán-gól sem segített

2017.10.13. 21:35
A fogvédőjét rágcsáló Erdély Csanád góljánál még optimista volt (Fotó: FEHÉRVÁRAV19/SOÓS ATTILA)
A Fehérvár AV 19 5–2-re kikapott a Graz vendégeként az osztrák profi jégkorongbajnokság (EBEL) pénteki játéknapján.

Az utóbbi mérkőzéseken a góllövéssel hadilábon álló fehérváriak villámrajtot vettek, Erdély Csanád a kezdő korongbedobás utáni első támadásból megszerezte a vezetést, csakhogy a 10. percben már a hazaiak vezettek: előbb Daniel Woger keresztpasszát az üresen érkező Daniel Oberkofler vágta a kapuba, majd Oliver Setzinger is betalált – mindketten emberelőnyből (2–1).

A második harmad elején Evan Brophey távoli lövése nyomán akadt be a korong a Volán új amerikai kapusa, Mac Carruth hálójába, aztán a játékrész hajrájában Hári János következett ziccerből (3–2).

A magyar csapat játékosai a befejező húsz percben is visszajáró vendégek voltak a büntetőpadon, a harmad derekán Setzinger gólra váltott egy újabb emberfórt, majd egy korongvesztés után Ken Ograjensek megadta a kegyelemdöfést is (5–2).

Vereségükkel a fehérváriak visszacsúsztak a tabella utolsó helyére.

JÉGKORONG, EBEL

MOSER MEDICAL GRAZ 99ERS(osztrák)–FEHÉRVÁR AV19 5–2 (2–1, 1–1, 2–0)
Graz, 1822
néző. Vezette: Grumsen (dán), Lemelin, Gatol (osztrákok), Jensen (dán)
GRAZ: Höneckl – Laakso, Unterweger – Strohmeier, Carlsson – Petrovitz, Weihager – Soritz; Buzzeo (2), Higgs (2), Nixon – Oberkofler 1, Brophey 1 (2), Woger (1) – Setzinger 2, Ograjensek 1, Zusevics – Pirmann, Zierer, Natter. Edző: Doug Mason
FEHÉRVÁR: Carruth – Manavian, Harty – Uotila (1), Vidmar – Stipsicz, Szabó D. (1) – Jyrkkiö (1); LoVecchio, Music, Sárpátki – Luttinen, Latendresse, Vizi – Erdély 1, Hári J. 1, Vincze P. (1) – Szabó K., Reisz, Kiss Zs. Edző: Benoit Laporte
Kiállítások: 6, ill. 22 perc
Gólütők: Erdély
(0:08 – 0–1), Oberkofler (5:10 – ee, 1–1), Setzinger (9:07 – ee, 2–1), Brophey (24:17 – 3–1), Hári (37:33 – 3–2), Setzinger (49:09 – ee, 4–2), Ograjensek (53:45 – 5–2)
Benoit Laporte:
– Nehéz volt a meccs eleje, hiszen a vezetésünk után hamar megfordult az állás. Tudtuk, hogy a Graznak nagyon jól működik az emberelőnyös játéka, ehhez képest már az első harmadban négy kiállítást szedtünk össze, aztán a második kettőben is sokat. Így nem lehet megfelelő ritmusban játszani: amikor végre felpörögnél, akkor jön az újabb hátrány, és lehet megint védekezni… A Graz három fórgólja megpecsételte a sorsunkat – ennek dacára is harcolni akartunk és megmutatni, hogy van esélyünk a győzelemre. A hétvégét szeretnénk pontokkal zárni, úgyhogy vasárnap hazai jégen le kell győznünk az Innsbruckot!