Jégkorong: Dél-Korea ellen is hátrányból győztünk

2017.02.10. 13:25
A Dél-Koreában zajló négycsapatos tornán a fiatal kerettel felálló magyar jégkorong-válogatott a második mérkőzését is megnyerte, és Japánt követően a házigazdák ellen is hátrányból győzött.

Második mérkőzésünkön is az ellenfél ütötte a találkozó első gólját, de ezúttal nem kellett olyan sokat várni az egyenlítésre: három perc sem telt el ugyanis, és Nagy Krisztián – aki Japánnak is betalált – máris egalizált.

A második játékrész elejét megnyomta a magyar válogatott, amely másfél perc alatt szerzett három góljával (!) lényegében eldöntötte a meccset. Keretünk egyetlen légiósa, Galló Vilmos találatával átvettük a vezetést, Erdély Csanád, majd Nagy Krisztián pedig növelte az előnyünket. A lendületbe jött magyarokat kiállítások sora fogta meg – bő tíz perc alatt ötöt gyűjtöttünk be –, ám hiába a létszámhátrányos játék, nem engedtük közelebb magunkhoz az idei vb-n velünk azonos szinten szereplő ellenfelet.

A záró harmad újabb magyar kiállításokat hozott, két kivédekezett hátrány után aztán Dél-Korea gólt ért el, és felzárkózott kétgólos különbségre. Mielőtt azonban izgalmas lett volna a hajrá, Galló Vilmos révén kihasználtunk egy fórt, s így hárommal nyertük meg a mérkőzést.

Bálizs Bence 21 védéssel zárt – csakúgy, mint Japán ellen –, míg csapatunk tizenegy kétperces kiállítást kapott, miközben ellenfelünk négy kétpercest és egy ötpercest. Utóbbit a honosított Michael Swift gyűjtötte be, aki az 58. percben ráadásként húszperces fegyelmivel szállt ki a játékból.

A záró fordulóban Dániával találkozunk, és egy túlórás vagy szétlövéses vereség már magyar tornagyőzelmet jelentene.

JÉGKORONG, EIHC-TORNA, GOJANG
2. FORDULÓ (péntek)
MAGYARORSZÁG–DÉL-KOREA 5–2 (1–1, 3–0, 1–1)
Gojang, 1780
néző.
MAGYARORSZÁG: Bálizs; Varga A., Mestyán – Láday, Szabó D. (1) – Vokla, Sagert (1) – Gőz, Kiss D.; Galló V. 2 (1), Erdély 1 (2), Keresztury – Miskolczi, Terbócs (1), Csányi (1) – Somogyi (1), Nagy K. 2, Vincze P. – Reisz, Nemes (1), Németh A. Szövetségi kapitány: Rich Chernomaz
A dél-koreai gólszerzők: Cson Csung Vu, Csoj Szi Jung
Kiállítások: 17 perc+10 perc fegyelmi (Csoj Szi Jung)+végleges fegyelmi (Swift), ill. 24 perc+10 perc fegyelmi (Varga A.)