Jégkorong: Dél-Korea átrobogott a lengyeleken

2014.11.09. 16:47
A káposztásmegyeri Négy nemzet torna harmadik fordulójában Dél-Korea valósággal átrobogott (6–3) az első két találkozóját rendes játékidőben megnyerő lengyeleken, és így a legyőzött riválistól egy pontra elmaradva öt ponttal zárta a tornát.

Az 5. percben góllal kezdő ázsiaiak két fórgólnak köszönhetően a 15. percre már háromgólos előnybe kerültek. A különbség a második harmad közepén két perc alatt már ötre nőtt, a lengyelek kettős emberelőnyből szépítettek. De a záró felvonásnak így is mínusz öttel mehettek neki. A hajrá a lengyeleké volt, akik előbb egy dupla, majd egy szimpla fórgóllal zárkóztak fel.

Amennyi a záró mérkőzésen együttesünk legyőzi az olaszokat, úgy a második helyen végez. Ha úgy veszít, hogy szerez egy pontot, akkor harmadikként zár, ha viszont a rendes játékidőben szenved vereséget, akkor utolsó lesz. Az olaszok eddigi két mérkőzésükön egy pontot szereztek.