Jégkorong: Dánia keserédes győzelme szétlövés után a németek ellen

2011.05.07. 18:51
A dánok hiába intézték el a németeket, nem mentek tovább (Fotó: Reuters)
A dán jégkorong-válogatott szétlövés után 4–3-ra győzött Németország ellen Pozsonyban a szlovákiai világbajnokság középdöntőjének második fordulójában. A skandinávok számára keserédes a siker, hiszen a két pont megszerzése ellenére bizonyossá vált, nem lesznek ott a nyolc között. A másik csoportban Kanada 3–2-re nyert Norvégia ellen, és biztosította helyét a negyeddöntőben.

DÁNIA–NÉMETORSZÁG

Az utóbbi mérkőzések formája alapján egyértelműen a – már negyeddöntős – németek számítottak esélyesebbnek a találkozón, ám a dánok kétszer is vezetéshez jutottak, igaz az első, majd a második harmadban is két percen belül jött az egyenlítés.

Hiába tartotta azonban a német csapat jóval többet a skandináv együttes harmadában a korongot, és lőtt markánsan többször kapura, Kevin Lavallee találatát két és fél perccel a rendes játékidő vége előtt kiegyenlítette Dánia, amely a harmadik harmadban mindössze háromszor(!) ütött kapura.

A dánok az utolsó pillanatokra még a kapust is levitték (a három pont megszerzésével maradt volna még esélyük a negyeddöntőre, így azonban már nem előzhetik meg a finneket), ám a húzás nem jött be, igaz, a találkozót így is ők nyerték szétlövés után.

KANADA–NORVÉGIA

Kassán Kanada és Norvégia csapott össze, és az eddig erőn felül teljesítő norvégok majdnem ismét véghez vittek egy kisebbfajta csodát. A kanadaiak Jason Spezza révén már az első harmadban vezetéshez jutottak, majd a folytatásban is abszolút uralták a mérkőzést.

A fáradó északiak viszont 0–3-nál sem adták fel a mérkőzést, és a harmadik harmad közepén másfél perc alatt ütött két góllal izgalmassá tették az utolsó perceket, az egyenlítés azonban már nem jött össze. Kanada biztosította helyét a negyeddöntőben.

A Finnország–Szlovákia és az Egyesült Államok–Franciaország mérkőzésről itt olvashat!

JÉGKORONG-VB, SZLOVÁKIA
KÖZÉPDÖNTŐ, E-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Dánia–Németország 4–3 (1–1, 1–1, 1–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Gólszerzők: 8:09 Mads Bodker (M. Christensen, J. Jakobsen, ee. – 1–0), 10:15 Tripp (M. Müller, Ullmann – 1–1), 21:39 Mikkel Bodker (J. Jakobsen, K. Jensen – 2–1), 22:05 Barta (Kink, Reimer – 2–2), 41:32 Lavalle (Hordler, M. Müller – 2–3), 57:33 Hardt (Green, Madsen – 3–3), 65:00 Mikkel Bodker (győztes rávezetés – 4–3)
KÖZÉPDÖNTŐ, F-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Norvégia–Kanada 2–3 (0–1, 0–1, 2–1)
Gólszerzők: 15:26 J. Spezza (R. Nash, J. Neal – 0–1), 30:15 Tavares (0–2), 49:02 J. Neal (R. Nash, J. Spezza – 0–3), 51:36 Olimb (Roymark – 1–3), 52:49 Holtet (Tollefsen, Olimb – 2–3)