Finn siker: Szlovákia végleg elszállt

2011.05.07. 22:42
Finnország a harmadik harmadban Tuomo Ruutu két góljával fordított Pozsonyban Szlovákia ellen, és 2–1-re győzött, így eldőlt, hogy a házigazda válogatott nem jut a legjobb nyolc közé a jégkorong-világbajnokságon. A másik csoportban az Egyesült Államok 3–2-re nyert a negyeddöntős reményeiknek szintén búcsút intő franciákkal szemben.

Finn győzelmet hozott a kiélezett középdöntős mérkőzés (Fotó: Action Images)

FINNORSZÁG–SZLOVÁKIA

Dánia szétütéses győzelmével eldőlt, hogy a középdöntő E–csoportjának negyedik továbbjutója biztosan a finn, szlovák páros egyike lesz. Az északiak kétségkívül kedvezőbb helyzetből vágtak neki a párharcnak, hiszen ötpontos fórjuk volt a találkozó előtt, azaz pontszerzéssel már ma el is dönthették volna a továbbjutás kérdését.

Az első harmadban viszont annak ellenére a szlovákok szereztek vezetést, hogy a finnek többet lőttek a hazai kapu felé. A 17. percben Marián Gaborik lőtt nagy gólt emberelőnyből a jobb felső sarokba. A finnek a második játékrészben is megőrizték meddő mezőnyfölényüket, de nem tudtak eredményesek lenni.

Az északiak aztán pont akkor tudták megfordítani az állást, amikor a szlovákok nem játszottak alárendelt szerepet: Tuomo Ruutu kétszer is betalált a harmadik harmad közepén, előbb egy bulit követően talált be, majd néhány perccel később a háló jobb oldalát púpozta ki, miután Jaroslav Halak némileg késve nyúlt a korongért.

Finnország 2–1-es sikerével bebiztosította helyét a nyolc között, Szlovákia pedig a hazai közönség nagy csalódására már biztosan nem juthat be a negyeddöntőbe.

EGYESÜLT ÁLLAMOK–FRANCIAORSZÁG

Az F–csoport találkozóján egyértelműen az amerikaiak mellett szóltak az esélyek, a nyomás azonban a franciák helyzetét is nehezítette, ugyanis az európaiaknak továbbjutási esélyeik megtartásához győzniük kellett volna.

A franciák meg is szerezték a vezetést, de az amerikaiak a második harmad elejére fordítottak, sőt kétgólos előnyt harcoltak ki. A franciák a feszült találkozó záró játékrészében minden erőtartalékukat módosították, aminek meg is lett az eredménye egy előnyös találat révén, de mindez már csak a szépítésre volt elég. Franciaország már nem juthat tovább a negyeddöntőbe, az Egyesült Államok viszont nagy lépést tett ezért előre.

JÉGKORONG-VB, SZLOVÁKIA
KÖZÉPDÖNTŐ, E–CSOPORT, 2. FORDULÓ
Finnország–Szlovákia 2–1 (0–1, 0–0, 2–0)
Gólszerzők: 16:21 Gaborik (Handzus, Demitra, ee. – 0–1), 47:14 Ruutu (M. Koivu – 1–1), 50:26 Ruutu (Salmela, Pyorala – 2–1)
KORÁBBAN: Dánia–Németország 4–3 (1–1, 1–1, 1–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
KÖZÉPDÖNTŐ, F–CSOPORT, 2. FORDULÓ
Egyesült Államok–Franciaország 3–2 (1–1, 2–0, 0–1)
Gólszerzők: 5:25 Treille (0–1), 16:06 Stephan (Wheeler – 1–1), 21:16 Stuart (Porter, Gaustad – 2–1), 25:24 Kreider (Miele, Gaustad, ee. – 3–1), 55:30 Meunier (Hecquefeuille, ee. – 3–2)
KORÁBBAN: Norvégia–Kanada 2–3 (0–1, 0–1, 2–1)

6. Szlovákia449–130
Az első négy helyezett továbbjutott a negyeddöntőbe.