Jégkorong: botrány az EBEL-ben - a Ljubljana kikapott, hogy a Volánnal játszhasson?

2012.02.15. 01:49
A Ljubljana ismét a Volánnal akart találkozni (Fotó: Korponai Tamás – archív)
A Salzburg honlapja botrányt emleget a Ljubljana elleni tegnapi EBEL-meccset követően. Mint ismeretes, az osztrákok szétlövésben győztek 7–6-ra a szlovén csapat ellen, ám a Salzburg honlapjának beszámolója szerint a vendégek nyilvánvalóan nem akarták megnyerni a szétlövést, hogy a Fehérvárral játszhassanak a negyeddöntőben.
A szlovén kapus finoman
szólva nem igyekezett
A szlovén kapus finoman szólva nem igyekezett

A Salzburg honlapjának beszámolója szerint a Ljubljana elleni tegnapi mérkőzés szétlövésében a vendégek nyilvánvalóan nem akartak győzni. „A Ljubljana kapusa – nyilván edzői utasításra – kétszer is kiállt a kapuból a szétlövés során, így a győztes gól üres kapuba esett!" – fogalmaz az osztrák csapat honlapja.

A szlovének vereségükkel elkerülték, hogy a negyeddöntőben ismét az osztrák csapattal kerüljenek szembe – így a Sapa Fehérvár lesz az ellenfelük, míg a Salzburg a Klagenfurttal találkozik.

A mérkőzés után a salzburgiak játékosa, Matthias Trattnig nyilatkozott is, az esetről. „A találkozó vége sportszerűtlen volt, amiért néhány szlovén játékos elnézést is kért" – idézi a csapat játékosát a Salzburg honlapja.

A LJUBLJANA ÉS A SALZBURG MÉRKŐZÉSÉNEK ÖSSZEFOGLALÓJÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETI MEG (A FURCSA SZÉTLÖVÉS 4:45-TŐL).

Mint ismeretes, a Fehérvár zágrábi győzelemmel zárta tegnap a középszakaszt, de lemaradt a második helyről.

6. Ljubljana 10 4 1 5 35–39 9 (0)
Zárójelben az alapszakaszban kapott bónuszpontok.
További keddi eredmények: Linz–Klagenfurt 2–3, Salzburg–Ljubljana 7–6 – szétlövéssel