Jégkorong: a Ferencváros hatot vágott a Miskolc otthonában

2013.09.09. 21:00
Hatszor örülhettek Miskolcon a ferencvárosi játékosok (Fotó: Jezoviczki Máté)
A férfi jégkorong Mol Liga hétfői játéknapján a Ferencváros elképesztő 16 perces sorozatot produkálva 6–2-re legyőzte a Miskolci Jegesmedvéket. A Csíkszereda szintén hat gólig jutott – az Újpest ellen –, a Dab.Docler pedig hosszabbításban diadalmaskodott.

Ellentétes előjellel készültek a csapatok, az előző szezonban az alapszakasz második helyén záró, majd az elődöntőben a későbbi győztes Dab.Docler ellen alulmaradó Miskolci Jegesmedvék 6–0-ra kiütötték az újpestet, majd hosszabbítás után 4–3-ra legyőzték a játéknapot megelőzően élen álló Nové Zámkyt, a Ferencváros ezzel szemben viszont eddigi egyetlen fellépésén négygólos vereséget szenvedett (a Nové Zámky 7–3-ra verte meg a zöld-fehéreket).

A találkozó ennek megfelelően hazai góllal indult, bár Juraj Faith találatánál kettős fórban játszottak a miskolciak (1–0).

A második harmadban a vendégek 18 perc büntetést hoztak össze Borbás Gergely fegyelmijének „köszönhetően", ennek ellenére kapott gól nélkül letudták a játékrészt, sőt, a 34. percben Kiss Gábor egyenlített, majd Mestyán István a 37.-ben már a vezető gólt is megszerezte a zöld-fehéreknek (1–2).

A záró játékrész 5. percében jött a miskolci hideg zuhany: 39 másodperc alatt előbb Pál Zoltán emberelőnyből, majd Mikael Potila és Kiss Gábor egyenlő létszám mellett talált be, gyakorlatilag eldöntve a találkozó kimenetelét (1–5).

A hazai kapuban a harmadik ferencvárosi gól után Gyenes Dávid folytatta – 39 másodperccel később már kétszer is kapitulálni kényszerült.

A 49. percben már a hatodikat is megszerezték a vendégek, Horváth Dávid találatára 21 másodperccel később Hajós Roland felelt, kialakítva a végeredményt (2–6).

A HSC Csíkszereda megszerezte szezonbeli első sikerét, miután hazai pályán 6–1-re kiütötte a harmadik mérkőzését is elvesztő Újpestet.

A vendégek az első a 28. perc kezdetéig jól tartották magukat (1–0), akkor azonban 4 perc 47 másodperc alatt négyszer is betalált a Csíkszereda (5–0), amely még a második harmadban kialakította a végeredményt (6–1).

A címvédő Dab.Docler Ladányi Balázs duplájával a 35. percre két góllal vezetett Brassóban, de a házigazda a harmad hajrájában szépített, majd a harmadik felvonás elején kiegyenlített, és mivel újabb gól már nem esett a 60 perc alatt, így jöhetett a hosszabbítás. Itt pedig 98 másodperc után Somogyi Balázs góljával megnyerte a mérkőzést a dunaújvárosi együttes (2–3).

JÉGKORONG MOL LIGA
Miskolci Jegesmedvék–Ferencváros 2–6
(1–0, 0–2, 1–4)
ASC Corona Brasov–Dab.Docler 2–3 (0–1, 1–1, 1–0, 0–1) – hosszabbítás után
HSC Csíkszereda–Újpest 6–1
(1–0, 5–1, 0–0)

MISKOLCI JEGESMEDVÉK–FERENCVÁROS 2–6 (1–0, 0–2, 1–4)
Miskolc, 700 néző. V: Kincses, Nagy A., Sipos, Kormos
MISKOLC: Duschek – DeBruyn, Láda B., Miskolczi, Metcalfe, Knox (1) – Hegyi Á. (1), Orosz, Rafaj, Dubek, Faith 1 – Boyle, Vojtkó, Ritó, Tóth A. (1), Hajós 1. – Szeszák, Budai R. (1), Popovics, Szilágyi, Godó, Gyenes (kapus). Edző: Travis Young
FTC: MERAVY – Wéber, Eriksson (1), Borbás, Berta (1), Fodor – Lindquist, Géczi, Ojanen (1), PÁL Z. 1 (1), Potila – Lencsés, MESTYÁN 2, Vaszjunyin (1), SIJKA (2), KISS G. 2 – Lévai, Hegyi D., Nagy L., Horváth D. 1. Edző: Hakan Nygren
Kiállítások: 10, ill. 20 perc+2x10 perc fegyelmi (Borbás, Mestyán)
Travis Young: – A nyitó harmadban még jól játszottunk, utána azonban feljavult a Ferencváros. Nekünk a kapuscserével sem sikerült felrázni a csapatot. Lesz még időnk arra, hogy kijavítsuk ezt a bakit.
Hakan Nygren: – Jó mérkőzést játszottunk, és amikor átvettük a vezetést, a kinyíló miskolciakkal szemben kihasználtuk lehetőségeinket és biztosan nyertünk.

1. Nové Zámky 3 2 1 13–8 7
2. Brasov 3 2 1 10–7 7
3. Miskolc 3 1 1 1 12–9 5
4. Csíkszereda 3 1 1 1 11–9 4
5. DAB 3 2 1 8–8 4
6. Ferencváros 2 1 1 9–9 3
7. Újpest 3 3 3–16 0