Jégkorong: a Fradi, a Dab és a Miskolc is hárommal nyert

2013.10.07. 21:26
A jégkorong Mol Liga hétfői játéknapján a címvédő Dab.Docler hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Csíkszeredát, a Miskolci Jegesmedvék pedig az Újpest vendégeként gyűjtötték be a három pontot.

A dunaújvárosiak gól nélküli első harmad után a második elején nagyon bekezdtek Pavuk Attila és Azari Zsolt révén 2:26 alatt kétszer is eredményesek voltak. A záró játékrészben aztán Peterdi Imre is eredményes volt, így a csíkszeredaiak végül háromgólos vereséget szenvedtek (3–0).

Csakúgy, mint a Miskolc ellen 34 percig jól álló Újpest. A Jegesmedvék Tyler Metcalfe révén jutottak előnyhöz az első felvonás derekán, de a második harmad elején Roscoe Sweeney révén a „lilák” egyenlíteni tudtak. A 34. percben Juraj Faith góljával ismét megszerezte a vezetést a miskolci csapat, amely Popovics Patrik találatával a 47. minutumban már 3–1-re vezettek. A hazaiak az 52. perc végén a kapust is levitték ugyan, szépíteni így sem tudtak, sőt, Jordan Knox az üresen maradt kapuba is betalált, így a vendégek végül 4–1-re nyertek.

Csakúgy, mint a Ferencváros! A „zöldek” Lencsés Tamás góljával szerezték meg az előnyt a 13. percben, de Petres Tivadar találatával még az első játékrészben kiegyenlítettek a brassóiak. A hazaiak Jere Ölander előnyből szerzett góljával ismét vezetéshez jutottak, de hiába jött be Fülöp Rajmond a vendégek kapujába, nem sokkal később Antti Ojanen is eredményes volt, így a záró felvonásra kétgólos ferencvárosi előny mellett érkeztek a csapatok. A hajrában a vendégek Fülöpöt is levitték, Dusán Sijka üres kapus góljával pedig végül itt is kialakult a közte három (4–1).

JÉGKORONG MOL LIGA
UTE–MISKOLCI JEGESMEDVÉK 1–4 (0–1, 1–1, 0–2)
Megyeri út,
150 néző. V: Kincses, Halassy, Soós D., Vas
UTE:
Hajek – Zalavári, MAKLÁRI (1), Fodor Z., Coleman, Virág Cs. – Horváth A., Dorner, Fekti, Dömötör, FARKAS – Grigors, Sommer, Pichler, SWEENEY 1, Kovács V. (1) – Ódry, Jankovics, Papp Cs. Edző: Ancsin János
MISKOLC:
Duschek – Boyle (1), DeBruyn, Rafaj, Tóth A., Dubek – Hegyi Á., Orosz, KNOX 1 (1), METCALFE 1 (2), Faith 1 – Láda B., Vojtkó (1), MISKOLCZI (1), Popovics 1, Ritó – Szilágyi, Budai R., Roczanov. Edző: Mayer Péter
Kiállítások:
4, ill. 16 perc
Ancsin János: –
Sokkal több százszázalékos helyzetünk volt, mint a Miskolcnak. Ez volt az a meccs, amit meg kellett volna nyernünk.
Mayer Péter: –
A meccs első felében komoly harcra késztetett minket az Újpest. Időbe telt, mire fel tudtuk venni a frissebb tempójukat. A meccs közepétől kezdtem azt érezni, hogy olyan a játék képe, ami jobban fekszik nekünk, és a harmadik harmadban már a góljaink is jöttek.

DAB.DOCLER–HSC CSÍKSZEREDA (romániai) 3–0 (0–0, 2–0, 1–0)
Dunaújváros,
800 néző. V: Varjú, Gangel, Bedő, Mizsák
DAB:
SEVELA JABORNIK, HUBA, Ladányi, Hurtaj, PETERDI 1 – Lindgren, Hüffner, Azari 1, Galanisz (2), Pavuk 1 – Tőkési, Nagy R., Papp V., Szappanos, Kiss Á. – Szabados, Somogyi, Gröschl (1), Hegyi Á. Z. Edző: Stephan Lundh
CSÍKSZEREDA:
Kozuch – Hruby, Góga, Mihály E., Molnár Zs., Novak – Bors, Flinta, Szőcs, Moldován, Farkas T. – Adorján, Nagy I., Bíró T. Á., Péter L., Molnár Z. – Salló, Gecse, Hildebrand. Edző: Gál Sándor
8, ill. 4 perc
Stephan Lundh: –
Örülök, hogy újra három pontot szereztünk. Ma jó volt a védelmünk és jó volt a kapusteljesítményünk, de kemény volt edzőnek lenni a kispadon, mert rendkívül fáradt játékosokat kellett motiválnom, pszichésen felráznom.
Gál Sándor: –
A sérülések miatt tizenöt emberünk maradt csak mára. Több száz kilométert utaztunk, négy nap alatt három mérkőzést játszottunk. Ma ennél többre nem volt képesek. Az első harmadban még tartottuk magunkat, aztán egyéni hibákból percek alatt elment a meccs. Ilyen játékkal a Kontinentális Kupában esélyünk sem lesz.

FERENCVÁROS BP. ESMTK–CORONA 2010 BRASOV (romániai) 4–1 (1–1, 2–0, 1–0)
Pesterzsébeti Jégcsarnok, 170
néző. V: Babic, Nagy A., Berger, Abonyi
FTC: BUDAI – Géczi, Ölander 1, Bertha, Kiss G. (1), Horváth D. (1) – Eriksson (1), Mestyán, Dancsfalvi (1), Pál, Potila – Lencsés 1, Lindquist (1), OJANEN 1 (1) , Sijka 1, VASZJUNYIN (2) – Lévai, Wéber, Fodor Cs., Hegyi D., Nagy L. Edző: Dobos Tamás
BRASSÓ: Polc (1), Fülöp – Wehrs, Piszarenko, Bonar, Petres 1, Zsók –
János, Oprea, Antal (1), Péter R., Virág Csanád – Hietamaki, Mastaleriu, Bálint Zs., Gliga, Molnár Zsolt – Márton, Dumitru, Péter Zs., Saluga. Edző: Kjell G. Lindqvist
Kiállítások: 8 perc, ill. 10 perc+10 perc fegyelmi (Molnár Zsolt)
Dobos Tamás:
– Az első harmadot leszámítva uraltuk a mérkőzést, Budai Krisztián ebben a periódusban remekül segítette ki az együttest. Nagy fegyvertény, hogy igazi csapatmunkával tudtuk megnyerni a meccset.
Kjell G. Lindqvist: – Az első játékrészben lőhettünk volna két-három gólt, de kimaradtak a helyzeteink. Három meccs óta nem tudunk pontot szerezni, nehezen megy a gólszerzés is – ennek szerintem leginkább mentális okai lehetnek.