ICEHL: hiába a háromgólos előny, kikapott a Fehérvár

H. D.H. D.
2020.10.09. 21:45
Hiába a háromgólos előny, kikapott a Fehérvár (Fotó: Fehér Gábor/Fejér Megyei Hírlap, archív)
Az osztrák jégkorongliga (ICEHL) alapszakaszának pénteki játéknapján a Hydro Fehérvár AV19 hazai pályán öt és fél perc után már 3–0-ra vezetett, végül azonban hosszabbítás után 5–4-re kikapott a Dornbirn Bulldogstól.

A koronavírus-járvány miatt továbbra is tartalékos, több alapemberét is nélkülöző Fehérvár szenzációsan kezdte a Dornbirn elleni mérkőzést: két perc leforgása alatt sorrendben Toni Kähkönen, Mihály Ákos és Alex Petan is betalált, így öt és fél perc játék után 3–0-ra vezetett a házigazda – a vendégek pedig máris kapust cseréltek…

A második harmadban szépített a Dornbirn, majd a harmadikban öt perc alatt 4–3-ra fordított az osztrák együttes. A Fehérvár azonban nem adta fel, Hári János góljával a hajrában egyenlített, és kiharcolta a hosszabbítást.

A ráadásban mind a két csapat eldönthette volna a meccset a saját javára, valamivel több mint három perc után azonban Anton Straka vette be a fehérvári kaput, így a Dornbirn 5–4-re megnyerte a mérkőzést.

OSZTRÁK JÉGKORONGLIGA (ICEHL)
ALAPSZAKASZ

HYDRO FEHÉRVÁR AV19–DORNBIRN BULLDOGS (osztrák) 4–5 (3–0, 0–1, 1–3, 0–1) – hosszabbítás után
Székesfehérvár, 1493
néző.V:Kincses, Nagy A., Muzsik, Váczi
FEHÉRVÁR:Kornakker – SZABÓ B.(1),T. Campbell(1)– Caruso, Horváth M. – Stipsicz, Vas Márk – Hargrove, HÁRI J.1 (1),PETAN1 (1)– Erdély Cs., Kähkönen1,Kuralt – Mihály Ákos1,Sárpátki(1),Szita(1)– Madácsi. Mb. edző:Kiss Dávid
DORNBIRN:Höneckl (ÖSTLUND) – Kaldis(1),Mackenzie – Magnan, Schnetzer – Kokkila, Egger – Kutzer – Jevpalovs, RAPUZZI1,Romig1– Brosseau, STRAKA1,Antonitsch – MACIERZYNSKI1,Häussle, Woger(2)– FRÖWIS1,Pöschmann, Schwinger(1). Edző:Kai Suikkanen
Kapura lövések:44–32
Kiállítások:4, ill. 10 perc
Kiss Dávid: – Az első öt percben nyújtottunk olyan teljesítményt, amire büszkék lehetünk, akkor dolgoztunk úgy, ahogy megbeszéltük, akkor védekeztünk keményen, amiből mindenki kivette a részét. Utána valami megállt, nem tiszteltük a saját előnyünket, többé nem működtünk csapatként, hanem egyénieskedtünk és rengetegszer eladtuk a korongot, ami miatt állandóan védekeznünk kellett, ráadásul a cseréink is elcsúsztak. Nem szabad úgy kezdeni a harmadik harmadban, hogy a saját emberelőnyünkből gólt kapunk… A Dornbirn nyilván lélektani előnybe is került, és ugyan a végén ki tudtunk egyenlíteni, sőt, a hosszabbításban is volt esélyünk nyerni, valójában nem érdemeltünk többet egy pontnál. Ezt most profi módon kell kezelnünk, mert vasárnap ismét nehéz meccs vár ránk a Linz ellen.
Kai Suikkanen: – Hihetetlenül rosszul kezdtünk, utána viszont összeszedtük magunkat és mi voltunk a jobbak. Mégis nagyon idegesítő, hogy nem tudtunk a rendes játékidőben győzni, hanem elhagytunk egy pontot. Nyilván a start után ez sem rossz.