Hokihét: 27 másodpercig vezettünk Kanada ellen

2016.11.01. 19:13
A magyar válogatott négygólos vereséget szenvedett Kanadától (Fotó: Veres Viktor)
Vereséget szenvedett a magyar jégkorong-válogatott a Hokihét első felvonásán: az Európában játszó kanadaiaktól kapott ki 5–1-re a Tüskecsarnokban.

A hazaiaknál 11 játékos kapott lehetőséget azok közül, akik pályára léptek a májusi, oroszországi elit-világbajnokságon, míg a vendégeknél kizárólag Európában szereplő hokisok játszottak ezúttal. A kanadai keret legnagyobb sztárja Max Talbot volt, ő 2009-ben Stanley Kupát nyert a Pittsburgh Penguins alakulatával, az előző idényben még az NHL-ben játszott, most az orosz Lokomotiv Jaroszlavl csatára.

Nagyszerűen kezdett a magyar együttes, hiszen sokáig megőrizte a kapuját a góltól, sőt, a 14. percben Sofron István találatával megszerezte a vezetést is (1–0)!

Ez az állapot mondjuk csupán 27 másodpercig tartott, Riley Holzapfel villámgyorsan egalizált, de az első harmadot így is iksszel zárta csapatunk (1–1).

A második harmad kanadai rohamai hamar góllá értek, Brandon Kozun vette be Rajna Miklós kapuját, majd a játékrész végén Paul Szczechura a rövid felsőbe bombázott, felavatva Hetényi Zoltánt (1–3).

Érdekesség, hogy ekkor kifejezetten szoros állást mutatott a kapura lövések száma, hiszen 12–18-ra álltak a felek.

A záró felvonás elején aztán másfél perc alatt lerendezték a meccset a látogatók, előbb egy Bud

Holloway-köténygóllal, majd Szczechura második találatával végül 5–1-re nyert Kanada.

HOKIHÉT
Magyarország–Kanada 1–5
(1–1, 0–2, 0–2)
Gól: Sofron (14.), illetve Holzapfel (14.), Kozun (25.), Szczechura (38., 42.), Holoway (41.)

döntő: 19.00

A magyar válogatott vasárnap 15.30-kor lép jégre függetlenül attól, hogy hányadik helyért mérkőzik.

A magyar válogatott kerete:
Kapusok: Hetényi Zoltán (Fehérvár AV19), Rajna Miklós (Fehérvár AV19), Bálizs Bence (MAC Budapest)
Védők: Orbán Attila (Fehérvár AV19), Szirányi Bence (Fehérvár AV19), Sagert Kalvin (Fehérvár AV19), Szabó Dániel (Fehérvár AV19), Vokla Roland (MAC Budapest), Pozsgai Tamás (MAC Budapest), Mestyán István (MAC Budapest), Kovács Bronson Zoltán (MAC Budapest), Kiss Dániel (UTE), Wehrs Kevin (Villach)
Csatárok: Csányi Karol (UTE), Magosi Bálint (DVTK Jegesmedvék), Kovács Csaba (MAC Budapest), Könczei Áron (MAC Budapest), Nagy Gergő (MAC Budapest), Nagy Krisztián (MAC Budapest), Terbócs István (MAC Budapest), Hári János (Leksand), Sarauer Andrew (Fehérvár AV19), Sárpátki Tamás (Fehérvár AV19), Kóger Dániel (Fehérvár AV19), Vas János (Fehérvár AV19), Bodó Christopher (Fehérvár AV19), Orbán Brance (Fehérvár AV19), Sofron István (Fehérvár AV19)