nemzetisport.hu 2017.05.18 18:42 Frissítve: 2017.05.18 19:14

Hoki-vb: a finnek és az oroszok is a négy között

Finnország és Oroszország jutott be elsőként a jégkorong-világbajnokság elődöntőjébe.

Az oroszoknak nem okozott nehézséget a csehek legyőzése (Fotó: AFP)

A finnek az Egyesült Államokat múlta felül szoros csatában. Az amerikai csapat valamivel jobban támadott, de a 26 lövésből egy sem jutott a kapuba, míg az európaiaknál 20 alkalomból kétszer is a hálóban kötött ki a korong. A finnek a 22. és a 47. percben találtak be.

Az oroszok eggyel simában győzték le a cseheket habár ebben a párharcban is a vesztes fél veszélyeztetett többet. Igaz, Csehország csak eggyel többször lőtt kapura (27–26). A sikert az oroszok az első harmadban alapozták meg a 2–0 után a harmadik játékrészben döntötték el végleg a csata sorsát.

JÉGKORONG-VB
NEGYEDDÖNTŐ

Egyesült Államok–Finnország (Köln) 0–2 (0–0, 0–1, 0–1)
Oroszország–Csehország (Párizs) 3–0 (2–0, 0–0, 1–0)
Később:
20.15, Köln: Kanada–Németország (Tv: Sport2)
20.15, Párizs: Svájc–Svédország

2019.10.18 20:24:34

Jégkorong SZŰCS ANDRÁS, FÖLDI IMRE

A hétvégén a Kontinentális Kupában szereplő FTC-Telekom jégkorongcsapatának edzője nem fél a rengeteg melótól és feladattól.

2019.09.12 09:53:24

Jégkorong nemzetisport.hu

A magyar élvonalbeli jégkorong-bajnokság 2019–2020-as kiírásának adatbankja.

2019.09.03 15:45:37

Az EBEL-ben érintett Fehérvár AV19 és a Tipsport Ligában szereplő MAC és DVTK bajnoki menetrendje.

2019.08.22 23:51:43

Jégkorong S. TÓTH JÁNOS

ALAPVONAL. A nagy rácsodálkozók aligha voltak tisztában azzal, hogy a hölgyek éppúgy a sportág születése óta hokiznak, mint a férfiak. Igaz, eleinte nem keltették marcona harcosok benyomását.

2019.07.19 18:19:16

Jégkorong SZŰCS ANDRÁS

Kangyal Balázs végigélte a sportág hazai felemelkedését, 50. születésnapján vissza is, előre is tekint.