Hiába vezetett, huszadszor is kikapott az Alba Volán

2011.01.07. 21:38
Tokaji Viktorék egyre távolabb kerülnek a rájátszástól (Fotó: Németh Ferenc, NS-archív)
Az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 36. fordulójában a Sapa Fehérvár AV19 háromgólos vereséget szenvedett Salzburgban a Red Bull vendégeként. A sereghajtó fehérváriak huszadszor kaptak ki a bajnokságban, hatodszor megszakítás nélkül.

Minden rossz előjel ellenére – rossz periódus, sérült kulcsemberek – remekül, góllal kezdett a Volán: Fekete Dániel emberelőnyben a harmadik perc elején egy kipattanót lőtt Reinhard Divis kapujába.

Nem sokáig örülhetett azonban az előnyének a fehérvári alakulat: bár Sofron István kiállítását még sikerült kivédekezniük a vendégeknek, a Tokaji Viktor hiányából fakadó hátrányt már megérezték. Mindössze 17 másodperc telt el az újabb salzburgi fórból, amikor Douglas Lynch egyenlített. Az első harmad harmadik hátrányát sikerrel bekkelte ki a Volán. (1–1)

A második felvonás elején két emberelőny képében – mivel volt átfedés, fél percig kettős fórban is voltak a vendégek – ismét felcsillant valami kis reménysugár a fehérváriak előtt, de ugyanúgy nem tudtak élni a helyzettel, mint nem sokkal később a házigazdák. Ami azonban késett, sajnos nem múlt: Marco Pawel akciógóllal juttatta vezetéshez az osztrákokat a 27. percben. A harmad hátralévő részében kimaradt előnyöket jegyezhettünk fel: Jobb Dávid mindjárt két alkalommal is leülhetett, utóbbinál csapata fél percig három az öt ellen volt jégen. (2–1)

A harmadik játékrész elején a kimaradt Volán-előny után a salzburgiak már nem kegyelmeztek, fórban játszva Brent Aubin növelte az előnyüket kettőre, amely ha nem is pecsételte meg a fehérváriak sorsát, de rendkívül nehézzé tette a helyzetüket. A hajrára Tommi Satosaari idegei mondták fel a szolgálatot – előbb tízperces fegyelmi büntetést, majd cserét kapott –, a kegyelemdöfést egy üres kapus góllal 22 másodperccel a vége előtt Daniel Welser adta meg. (4–1)

EBEL, ALAPSZAKASZ, 36. FORDULÓ
RED BULL SALZBURG–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 4–1 (1–1, 1–0, 2–0)
Salzburg, 3117 néző. V: Graber, Mathis, Zehenthofer (mindhárom osztrák)
SALZBURG: Divis – Trattnig, Pallestrang, Fritz, Koch, Latusa – Aubin, Lynch, Abid, Duncan, Hofer – M. Fischer, Heshka, Regier, Bois, Raffl – Isopp, A. Lakos, Pewal, Schiechl, Welser
FEHÉRVÁR: Satosaari – Horváth A., Tokaji, Mihály Á., Vas M., Ladányi – Durco, Orbán, Sofron, Johansson, Nagy G. – Jobb, Maklári, Benk, Fekete D., Kovács Cs. – Hegyi Á. Z., Kiss D., Vaszjunyin, Tóth A.
Gólok: 2:28: Fekete D. (Kovács Cs., Sofron – emberelőny, 0–1). 9:27: Lynch (Heshka, Duncan – ee., 1–1). 26:42: Pewal (Raffl, A. Lakos, 2–1). 45:39: Aubin (Welser, Trattnig – ee., 3–1). 59:38: Welser (Pewal, Koch – üres kapu, 4–1)
Kiállítások: 10, ill. 18+10 perc fegyelmi (Satosaari)
További eredmények: Graz–Jesenice 4–2, Linz–Villach 3–2 – szétlövéssel, Ljubljana–Vienna 4–3 – szétlövéssel, Zagreb–Klagenfurt 4–0
1. Klagenfurt 36 19 4 4 9 131–108 50
2. Salzburg 36 18 5 2 11 150–119 48