Hiába Sofron vezető gólja, kikapott a Volán Klagenfurtban

2011.02.15. 21:58
Palkovics Krisztián (balra) és Ladányi Balázs együttese <br />nem került közelebb a rájátszáshoz (Fotó: Mirkó István, archív)
Bár vezetett a SAPA Fehérvár AV 19 Klagenfurtban az osztrák jégkorongbajnokság éllovasa ellen, a karintiaiak a kanadai Kirk Furey mesterhármasának köszönhetően fordítottak, így a sereghajtó székesfehérvári csapat pont nélkül zárta az 50. fordulót. A jó hír: a Zagreb és a Jesenice is kikapott ma.

A fordulót a rájátszást érő helyektől négy pontra váró SAPA Fehérvár AV 19 igyekezett meglepni a bajnoki éllovas Klagenfurtot idegenben (ott, ahol decemberben megsemmisítő, 8–2-es vereséget szenvedett), és sikerült is góllal kezdeni a találkozót: Sofron István a kaput hátulról megkerülve húzta be a korongot Andy Chiodo kapujába.

A KAC azért még az első húsz percben jelezte: nem adja oda olyan könnyen a két pontot a Volánnak, Kirk Furey négy perccel Sofron gólja után egyenlített, majd Tokaji Viktor és Kovács Csaba kiállításait kihasználva, kettős emberelőnyből ugyanő vezetést szerzett a karintiaiaknak.

Aztán a kanadai a második periódus elején ott folytatta, ahol a szünet előtt abbahagyta, és mesterhármasával jelezte, nem véletlen, hogy védő létére a Klagenfurt egyik legponterősebb játékosa.

A székesfehérváriak nem hagyták magukat, az utóbbi időben tőlük megszokott elszántsággal törtek előre, és még a második szünet előtt sikerült szépíteniük: Palkovics Krisztián egy tőle szokatlan góllal, a kék vonalról eleresztett lökettel csökkentette egygólosra a hátrányt.

A záró harmadban a Klagenfurt nem szakadt meg előnye növelése érdekében, minden energiáját a védekezésre fordította. Ám amikor emberelőnybe került, azt a két percet megnyomta, Tyler Scofield kihagyhatatlan helyzetbe hozta Dieter Kaltot, de az osztrák a vasat találta telibe. A végén még Markus Pirmann is kihagyott egy ziccert, s hiába jött le a végén Bálizs Bence, az állás nem változott, a Volán nem szerzett pontot.

Talán az vigasztalhatja a SAPA-t, hogy a Medvescak Zagreb is kikapott Bécsben (6–3-ra), és a horvátokhoz képest megmaradt a négypontos különbség. Sőt bár sokáig úgy tűnt, hogy a két szlovén csapat 3–3-mal zárja a rendes játékidőt Jesenicében, és utána hajtanak rá a plusz egy pontra, a 60. percben John Hughes a vendég Ljubljana javára döntött, így az Akroni is négy ponttal áll a Volán előtt.

Csakhogy már fogynak a meccsek, mindössze négy forduló van hátra az alapszakaszból...

EBEL
ALAPSZAKASZ, 50. FORDULÓ
KLAGENFURTER AC–SAPA FEHÉRVÁR AV19 3–2 (2–1, 1–1, 0–0)
Klagenfurt, 3825 néző. V: B. Lesniak (szlovén), Hofstätter, Smeibidlo (mindkettő osztrák)
KLAGENFURT: Chiodo – Siklenka, Schumnig, Kalt, Shantz, Scofield – Brown, Kirisits, Craig, Schellander, Hager – Furey, Ratz, S. Geier, Herburger, M. Geier – Hundertpfund, Reichel, Pirmann
FEHÉRVÁR: Bálizs – Jobb, Tokaji, Sofron, Vas M., Ladányi – Kranjc, Ackeström, Palkovics, Johansson, Mihály Á. – Orbán, Durco, Benk, Holéczy, Kovács Cs. – Tóth A., Vaszjunyin
Gólok: 8:19: Sofron (Vas M., Ladányi, 0–1). 12:05: Furey (M. Geier, Herburger, 1–1). 19:22: Furey (Brown, Shantz – kettős emberelőny, 2–1). 28:37: Furey (Pirmann, Hundertpfund, 3–1). 38:30: Palkovics (emberelőny, 3–2)
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
További eredmények: Jesenice–Ljubljana 3–4, Linz–Villach 4–3 – hosszabbítás után, Salzburg–Graz 6–4, Vienna–Zagreb 6–3
1. Klagenfurt 50 28 6 6 10 181–145 74
2. Salzburg 50 24 8 2 16 194–162 66
3. Vienna 50 24 5 4 17 187–147 62
4. Villach 50 23 3 4 20 162–160 56
5. Graz 50 23 2 4 21 153–143 54
6. Linz 50 15 9 6 20 141–151 54
7. Ljubljana 50 19 4 4 23 154–183 50
8. Jesenice 50 17 2 8 23 151–180 46