Hetényi megbabonázta a salzburgiakat

2010.10.10. 20:45
Hetényi parádésan védett, a Volán mégis elhasalt a végén (Fotó: Mirkó István)
A Sapa Fehérvár AV19 csak szétlövéssel szenvedett vereséget a Red Bull Salzburg otthonában az osztrák jégkorongbajnokság alapszakaszának 10. fordulójában. A találkozón Hetényi Zoltán remekül védte a fehérváriak kapuját, elsősorban neki köszönhető, hogy a csapat egy ponttal térhet haza Ausztriából. A hazaiak 3–2-re nyertek.

A múlt héten a Red Bull vereséget szenvedett a Fehérvár otthonában, így a salzburgiak ezúttal hazai pályán mindenképpen szerettek volna visszavágni a magyar csapatnak.

„Biztos vagyok abban, hogy különösen komolyan veszik majd a vasárnapi mérkőzést. Legalább annyira kemény ellenfelek lesznek, mint a Klagenfurt volt. Bizonyítani akarják, hogy a két csapat legutóbbi találkozóján kialakult végeredmény a kivétel volt és nem a szabály. Bécsben nagy zakót kaptak, saját közönségük előtt ki akarják ezt majd javítani" – nyilatkozta a találkozó előtt Énekes Lajos pályaedző a fehérvári csapat hivatalos honlapján, az albavolanhockey.hu-n.

A szakembernek pedig igaza lett, a mérkőzésen végig nagyon nyomott az osztrák együttes, amely az első harmadban 17-szer, míg a másodikban 30-szor lőtt kapura. Ehhez képest parádés teljesítménynek mondható, hogy Hetényi Zoltán mindössze egyszer kapitulált az utolsó harmad előtt. A 14. percben Daniel Welser egyenlő létszámnál vette be az Alba Volán kapuját.

A második harmadban gyakorlatilag felborult a pálya, Hetényi azonban életben tartotta a hősiesen küzdő Volán reményeit. Hiába lőtt több mint négyszer annyit a Salzburg kapura, gól nem született.

Nem úgy, mint a harmadik játékrész elején, amikor is Artyom Vaszjunyin vette be a hazaiak kapuját, így a Volánnak komoly esélye nyílt az idegenbeli pontszerzésre. Pláne akkor, amikor Sofron István a vezetést is megszerezte a harmad közepén.

Lassan kezdtünk hinni a csodában, az idegenbeli győzelemben, amikor két és fél perccel a vége előtt a Red Bull Florian Mühlstein góljával hosszabbításra mentette a találkozót.

A ráadásban újabb találat nem született, az idegek csatájában, azaz a szétlövésben pedig a hazaiak voltak jobbak, s végül 3–2-re győztek.

A találkozón Hetényi 70 lövésből 68-at megfogott, elsősorban neki köszönhető a Volán pontszerzése.

RED BULL SALZBURG–SAPA FEHÉRVÁR 3–2

EBEL
ALAPSZAKASZ, 10. FORDULÓ
RED BULL SALZBURG–SAPA FEHÉRVÁR AV19 3–2 (1–0, 0–0, 1–2, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Salzburg, 1950 néző, Vezette: Bogen, Mathis, Podlesnik (mindhárom osztrák)
SALZBURG: Divis – Lynch, Heshka, Regier, Duncan, Welser – Trattnig, A. Lakos, Pewal, Koch, Latusa – Heinrich, Abid, Maier, Bois, B. Aubin – Fischer, Mühlstein, Unterweger, Brucker, Hofer
FEHÉRVÁR: Hetényi Z. – Maklári, Tokaji, Sofron, Vas M., Ladányi – Orbán, Ackeström, Palkovics, Holéczy, Fekete D. – Jobb, Durco, Benk, Nagy G., Hegyi II Á. – Fodor Sz., Vaszjunyin
Gólok: 13:07: Welser (Duncan, Regier, 1–0). 42:37: Vaszjunyin (Fodor Sz., Orbán, 1–1). 51:15: Sofron (Ladányi, 1–2). 57:24: Mühlstein (Hofer, 2–2). Győztes lövés: Duncan (3–2)
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
További eredmények: Klagenfurt–Jesenice 4–1, Linz–Villach 3–4 – szétlövéssel, Ljubljana–Graz 5–7, Vienna–Zagreb 7–4
  1. Klagenfurt 10 6 1 2 1 41–31 16
  2. Villach 10 6 1 3 41–31 14
  3. Vienna 10 6 4 43–31 12
  4. Salzburg 10 4 2 4 35–28 12
  5. Jesenice 10 5 1 4 30–37 11
  6. Zagreb 10 4 1 5 34–29 10
  7. Graz 10 4 1 5 30–30 10
  8. Ljubljana 10 3 1 1 5 30–42 9