Harmadszor is nyert a Volán Salzburgban

2012.11.20. 21:48
Sofron duplázott Salzburgban (Fotó: NS-archív)
A Sapa Fehérvár AV19 jégkorongcsapata öt nap alatt a harmadik idegenbeli meccsén szerzett pontot az osztrák jégkorongbajnokságban, Jan Neliba együttese ezúttal a Salzburgot múlta felül 5–4-re.

Nem mindegy, hogy az ember három nap alatt 2000 vagy 700 kilométert buszozik, főleg ha közben két kőkemény hokimeccset is játszik. A fehérvári hokikülönítmény azonban úgy döntött, inkább vállalja a több utazást, hogy a Villach elleni vasárnapi és a Salzburggal szembeni keddi csata közötti két éjszakát a játékosok otthon tölthessék.

PÁRBAJ
SALZBURG FEHÉRVÁR
Auld 83% Kapusok Bálizs 90%
42 (17, 11, 14) Lövések 30 (10, 11, 9)
59:18:00 Időkérések
4/3 (1/1, –, 3/2) Emberelőnyök 6/2 (3/2, 1/0, 2/0)
22 (6, 2, 14) Büntetőpercek 8 (2, –, 6)

Hosszú utazás ide vagy oda, bár az első percek hazai támadásokkal teltek, utána a Fehérvár jól élt az emberelőnyeivel. Merthogy a Salzburg megtette azt a szívességet, hogy kétszer is kettős hátrányba került: először Vas Márton használta ki a lehetőséget a 10. percben, majd miután újra dupla lett a Volán fórja, Eric Johansson alakította 0–2-re az állást.

Pierre Pagét már kikezdték a szurkolók az utóbbi időben (nem is csoda, a legutóbbi öt meccséből négyszer kikapott), így a Salzburgnak mindenképpen jól kellett volna szerepelnie a magyar csapat ellen. Ennek megfelelően még az első szünet előtt jött a szépítés, szintén előnyös helyzetben Ryan Glenn talált Bálizs Bence kapujába.

A második harmadban mindkét csapat próbált kezdeményezni, mégis majdnem a játékrész fele érdemi helyzet nélkül telt el. A 33. percben aztán Tyler Maxwell révén egalizáltak az osztrákok, meg is jött a szurkolók hangja. Sokáig azonban nem örülhettek, ugyanis előbb a Volán Tylere, Metcalfe talált be, majd tíz másodperccel később újra Sofron, így 4–2-re ment a Fehérvár a második szünetben.

A folytatásban a Red Bull gyorsan kihasználta Durco kiállítását, de Sofron második góljával a 45. percben visszaállt a kétgólos különbség. A végére azért maradt izgalom, ugyanis Daniel Welser gólját követően mindent egy lapra feltéve támadott a Salzburg, ráadásul kapott egy előnyt is, de újabb találat már nem esett, 5–4-re győzött a Fehérvár.

Mindezt annak fényében is értékelni kell, hogy tavaly december óta nem fordult elő, hogy a Fehérvár egymást követő három idegenbeli meccsen pontot tudott szerezni. Főleg nem öt nap alatt. A mostanival együtt a legutóbbi három EBEL-bajnokiját megnyerte Mozart városában a magyar bajnok: január 24-én 7–1-re, október 7-én 6–5-re, november 20-án pedig 5–4-re diadalmaskodtak a fehérváriak.

RED BULL SALZBURG–SAPA FEHÉRVÁR AV19 4–5

A VOLÁN FEGYELMEZETT HOKIVAL VERTE MEG A SALZBURGOT
EBEL
ALAPSZKAKASZ, 23. FORDULÓ
RED BULL SALZBURG (osztrák)–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 4–5 (1–2, 1–2, 2–1)
Salzburg, 2120 néző. Vezette: Erd, Jelinek, Hollenstein, Nothegger (mind osztrák)
SALZBURG: Auld – Welser, Saab, Maxwell, DUNCAN, Komarek – Davison, Trattnig, Latusa, Di Benedetto, Hofer – Glenn, Heinrich, Kristler, Pöck, Grenier – Pallestrang, Lupaschuk, Mühlstein, Brucker, Keller
FEHÉRVÁR: BÁLIZS – Sille, Orbán, Benk, Bailey, Magosi – Pratt, Durco, BANHAM, Johansson, Metcalfe – Hetényi P., Horváth A., SOFRON, VAS M., Ladányi – Pozsgai, Tokaji, Mihály Á., Sikorcin, Kovács Cs.
Gólok: 9:15: Vas M. (Banham – kettős emberelőny, 0–1). 10:33: Johansson (Ladányi, Sofron – k. ee., 0–2). 14:46: Glenn (Lupaschuk – emberelőny, 1–2). 32:21: Maxwell (Pallestrang, Keller, 2–2). 36:22: Metcalfe (Banham, 2–3). 36:32: Sofron (Vas M., Horváth A., 2–4). 41:42: Latusa (Duncan, Grenier – ee., 3–4). 44:22: Sofron (Horváth A., 3–5). 54:30: Welser (Duncan – ee., 4–5)
Kiállítások: 22, ill. 8 perc
További eredmények: Innsbruck–Vienna 0–2, Klagenfurt–Zagreb 4–5 – szétlövéssel, Linz–Dornbirn 5–3, Villach–Ljubljana 2–3, Znojmo–Graz 2–4