Győzelemmel zárt hazai pályán a Volán

2013.02.19. 21:59
Filip Novák két gólt szerzett az Innsbruck ellen (Fotó: Fuszek Gábor)
Fordulatos, izgalmas mérkőzésen kétszer állt fel hátrányból az Alba Volán az Innsbruck ellen az EBEL középszakaszának utolsó előtti fordulójában, és 6–5-re legyőzte a sereghajtót. Ezzel a rosszul sikerült elmúlt hetek után győzelemmel zárt hazai pályán.

Szerencsés volt a Volán sorsolása abból a szempontból, hogy a szezon utolsó hazai mérkőzését az egész idényben kilátástalanul végigszenvedő Innsbruck ellen játszhatta. Az utóbbi hetek gyengélkedése után jó esély kínálkozott arra, hogy szép játékkal búcsúzzon el a fehérvári közönségtől a Sapa Fehérvár, amely nem csatlakozik a magyar bajnokság mezőnyéhez.

Jan Neliba vezetőedző az utolsó hazai bajnokijára készítette fel csapatát, id. Ocskay Gábor szakosztály-igazgató ugyanis a Nemzeti Sportnak elmondta, a nyáron edzőváltás várható a klubnál.

A készülődés kissé elhúzódott, az osztrákok ugyanis a bemelegítésnél széttörték az egyik palánkot. A meccsen a sérült Pozsgai Tamást Varga Arnold helyettesítette, Tóth Gergő pedig ezen a mérkőzésen mutatkozott be az EBEL-ben.

Az elmúlt hetek sikertelensége rányomta a bélyegét az első tíz percre: a Volán támadott, de az ellenfél szerezte a gólokat. 2–0-ra elhúzott az Innsbruck, a közönség pedig alig hitt a szemének. Aztán a játékrész hajráját megnyomta a Volán: három perc alatt három gólt szerzett: az első emberelőnyt Frank Banham használta ki, aztán Kyle Bailey és Sille Tamás egyenlő létszámnál talált be. Az első szünetben 3–2-re a Volán vezetett.

A második harmad úgy kezdődött, mint az első: Vas Márton kihagyott ziccere után az ellentámadásból egyenlített az Innsbruck, amely a 27. percben visszaszerezte a vezetést. Ám a Fehérvár nem omlott össze, éppen ellenkezőleg: a hajrában ismét rövid időn belül (64 másodperc) fordított. A szezon közben szerződtetett Filip Novák találatát Tyler Metcalfe gólja követte.

A záró 20 percre a Volán összeszedte a védekezését, az Innsbruck nem tudott gólt szerezni. Novák viszont ismét betalált, két gólra növelte az előnyt, de még nem dőlt el a meccs. Adam Munro ugyan hárította az ellenfél büntetőjét, az Innsbruck levitte a hajrában a kapusát, és alig több mint egy perccel a vége előtt szépíteni tudott. A végét azonban kihúzta Jan Neliba csapata, amely nem meggyőző játékkal, de legalább diadallal búcsúzott el közönségétől.

A Volán szezonja pénteken Ljubljanában ér véget.

JÉGKORONG, EBEL

SAPA FEHÉRVÁR AV 19–TWK INNSBRUCK (osztrák) 6–5 (3–2, 2–2, 1–1)

Székesfehérvár, 2854 néző. Vezette: Erd, Jelinek, Dreier, Ettlmayr (mind osztrák)
FEHÉRVÁR: Munro – Orbán, SILLE, Benk, Bailey, Magosi – Pratt, Durco, BANHAM, SIKORCIN, F. NOVÁK – Horváth A., Hetényi P., Sofron, Vas M., Kovács Cs. – Varga A., Tokaji, TÓTH G., METCALFE, Mihály Á.
INNSBRUCK: Machreich – Pittl, Insana, B. Schennach, Bartlett, Höller – Switzer, Manavian, Echtler, F. LEMIEUX, Mössmer – Stern, PEDEVILLA, HÖRTNAGL, FOX, McGregor – V. Schennach, Steiner
Gólok: 6:37: Pedevilla (Fox, Hörtnagl, 0–1). 8:41: Hörtnagl (Fox, Pedevilla 0–2). 16:02: Banham (Pratt, Durco – emberelőny, 1–2). 16:25: Bailey (Benk, Magosi, 2–2). 19:00: Sille (Metcalfe, Mihály Á., 3–2). 23:00: McGregor (Fox, Hörtnagl, 3–3). 26:27: F. Lemiuex (Insana, Höller, 3–4). 37:14: F. Novák (Banham, Sikorcin, 4–4). 38:18: Metcalfe (Tóth G., Mihály Á., 5–4). 44:14: Sikorcin (F. Novák, Banham, 6–4). 58:59: Mössmer (F. Lemieux, Bartlett 6–5)
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Jan Neliba:
– Elsősorban a szurkolóinknak szeretnék köszönetet mondani kitartásukért. Akkor is mellettünk álltak, ha sikeres volt a csapat, és akkor is, ha kevésbé. Ezért volt különösen fontos számunkra ez a mérkőzés, és nem véletlenül hangoztattam a csapatnak a találkozó előtt, hogy jó lenne büszkén, és becsülettel búcsúzni hazai pályán. Természetesen csalódott vagyok, mert nem tudtunk bejutni a rájátszásba.

Daniel Naud: – Jól kezdtük a mérkőzést, bár ez a jégkorongban nem sokat jelent, hiszen nagyon gyorsan változhatnak a dolgok. Így is történt, a hazai együttes észbe kapott, és megfordította az állást. Az igazsághoz tartozik, hogy egyik csapat sem koncentrált hatvan percen keresztül, és ebből mi jöttünk ki rosszabbul. Végül is ez volt az első szezonunk az EBEL-ben, tanulni jöttünk, és ezúttal újabb tanulsággal lettünk gazdagabbak.