Fehérvári K. O., kilenc gólt lőtt a Salzburg

2012.09.16. 19:55
Két harmadon át tartotta magát és állásait a Volán, de a Salzburg jégre tette a hazaiakat (Fotó: Török Attila)
Az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 4. fordulójában a Sapa Fehérvár AV 19 újabb hazai vereséget szenvedett, ráadásul ez kimondottan fájó is volt, hiszen a vendég Salzburg valósággal gólparádét rendezett.

1. harmad

Jó iramban és magas színvonalon esett egymásnak a két csapat, a kapuk felváltva forogtak veszélyben, végül az egyenlő erők tíz percig eredménytelen csatájából a vendégek mozdultak el korábban: a 11. perc elején Dominique Heinrich vezetéshez juttatta övéit. A találat nem sokat változtatott a játék képén, nem úgy a fehérvári fór. A 18. percben Mihály Árpád tartotta a korongot a jobb oldalon, közel az alapvonalhoz, majd zseniálisan húzta be a kapu elé. A passz meglepte a salzburgiakat – élükön Alex Auld kapussal – így a korong akadálytalanul jutott el a hosszún, üresben helyezkedő Frank Banhamhez. A Volán friss nyári igazolása, aki eltiltását letöltve ma mutatkozott be a fehérváriaknál, lábbal igazított egyet a korongon, majd az üres kapuba helyezett. A harmad utolsó percében Hetényi Péter késlekedett egy felszabadítással a balhátvéd pozíciójában, az érkező salzburgi támadó elsodorta őt, a korongot így Justin de Benedetto gyűjtötte be, aki közelről kilőtte a bal felsőt (1–2).

2. harmad

A második felvonás első tíz perce tökéletes mása volt az elsőnek: kiváló, gól nélküli jégkorongot láthatott a publikum, mígnem a salzburgi kispad előtt ütköző Tyler Metcalfe-t a cserék közül hátulról meglökte (megütötte) a magáról megfeledkező Matthias Tratting, így emberelőnybe került a Volán. A fehérváriak megint góllal büntettek: ezúttal Eric Johansson volt az előkészítő, a befejező viszont ismét Banham, aki hat méterről, középről zúdított a korongot a vendégkapuba. Markus Pöck a 35. percben talált góllal juttatta ismét vezetéshez a vendégeket: Munro kapuja mögül húzta be a korongot a bal sarokba, a fehérvári kapus leért ugyan a túloldalról, de a szöget nem tudta lezárni (2–3).

3. harmad

Gyakorlatilag a bedobásból nőtt a salzburgiak előnye 40:11-nél: Ryan Kinasewich góljánál – távolról, nem túl meggyőzően engedte el a pakkot – az addig kapott három gól ellenére erős átlagot hozó Munro sem állt a helyzet magaslatán. Miként a 43. percben sem: Ryan Glenn a jobb szélről passz helyett lőtt, a korong ismét a fehérvári kapuban kötött ki. Az 51. percben egy emberelőnyt váltott gólra az osztrák együttes, a Volán pedig teljesen szétesett. Üres kapus helyzetekig passzolgattak a vendégek, akik így is sorra lőtték a gólokat. Orbán Attila bunyója fért bele a hajrába, de a salzburgiak slusszpoénként meglőtték a kilencedik góljukat is (2–9).

Harmadik vereségét szenvedte el a Volán, a Salzburg harmadszor nyert, másodszor a rendes játékidőben. A kora esti öt mérkőzésen kivétel nélkül vendéggyőzelem született, a hazaiak egyetlen árva pontot sem szereztek, és gólt sem sokat. A gólkülönbség is beszédes: 9–26!

"ILYEN TELJESÍTMÉNYT NEM ENGEDHETÜNK MEG MAGUNKNAK"
EBEL, ALAPSZAKASZ, 4. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–RED BULL SALZBURG 2–9 (1–2, 1–1, 0–6)
Székesfehérvár, 3500 néző. V: Smetana, Siegel, Sporer, Zehenthofer
FEHÉRVÁR: Munro – Pozsgai, Tokaji, Sofron, Vas M., Ladányi – Horváth A., Pratt, Banham, Johansson, Bailey – Orbán, Durco, Mihály Á., Sikorcin, Kovács Cs. – Hajós, Hetényi P., Benk, Metcalfe, Magosi B. Edző: Kevin Primeau
SALZBURG: Auld – Welser, Trattnig, Latusa, DI BENEDETTO, Raffl – Davison, HEINRICH, REGIER, Duncan, Kinasewich – Lupaschuk, GLENN, Keller, Bischofberger, Kristler – Mühlstein, Pallestrang, Grenier, Puschnik, Pöck. Edző: Pierre Pagé
Gólok: 10:14: Heinrich (Davison, 0–1). 17:12: Banham (Mihály Á., Johansson – emberelőny, 1–1). 19:25: Di Benedetto (Latusa, Raffl, 1–2). 31:54: Banham (Johansson, Mihály Á. – ee., 2–2). 34:39: Pöck (Welser, Kristler, 2–3). 40:11: Kinasewich (Glenn, 2–4). 42:31: Regier (Glenn, Di Benedetto – ee., 2–5). 50:14: Regier (Di Benedetto, Heinrich – ee., 2–6). 51:11: Lupaschuk (Latusa, Raffl – emberhátrány, 2–7). 51:39: Duncan (Grenier, Heinrich – eh., 2–8). 58:04: Keller (Puschnik, Heinrich – ee., 2–9)
Kiállítások: 21, ill 15 perc
Kevin Primeau: – Ekkora vereség nem volt benne a meccsben, az első két harmad alapján teljesen más hajrára készültünk. A Znojmo elleni pénteki győzelem egyfelől nagy nyomástól szabadította meg a fiúkat, viszont kicsit el is fáradtak, a kispadunk pedig erre a mérkőzésre rövidnek bizonyult. A salzburgi játékosoknak nem lehet ilyen lehetőségeket ajándékozni, mert kíméletlenül kihasználják.
Pierre Pagé: – Tizenkét ember érkezett a csapathoz a nyáron, még mindig idő kell ahhoz, hogy összeszokjanak, de jó irányba haladunk. A meccs két harmadig nagyon nehéz volt, éppen ezért csalóka a végeredmény, és abból sem szabad következtetni, hogy pénteken és vasárnap is kilenc gólt ütöttünk.
STATISZTIKA
Kapusok: Munro 83% – Auld 90%
Lövések: 21 (6, 9, 6) – 52 (19, 15, 18)
Emberelőnyök: 4/2 (1/1, 2/1, 1/0) – 7/4 (2/1, 2/0, 3/3)
Büntetőpercek: 21 (4, 6, 11) – 15 (2, 6, 7)
További eredmények: Innsbruck–Klagenfurt 2–3 (1–1, 0–2, 1–0), Dornbirn–Graz 2–4 (1–2, 0–0, 1–2), Olimpija Ljubljana–Znojmo 1–5 (0–0, 1–4, 0–1), Linz–Villach 2–5 (2–3, 0–1, 0–1), Medvescak Zagreb–Vienna 4–1 (1–0, 2–0, 1–1)
1. Villach 4 2 1 1 18–9 +9 7
2. Salzburg 4 2 1 1 21–6 +15 6
3. Znojmo 4 3 1 16–7 +9 6
4. Vienna 3 2 1 11–5 +6 6
5. Klagenfurt 4 3 1 9–10 –1 6
6. Graz 4 2 1 1 12–12 0 5
7. Linz 4 2 2 15–13 +2 4
8. Medvescak Zagreb 3 1 1 1 7–7 0 3