Fehérvári bravúr, Volán-siker Salzburgban

2012.10.07. 19:53
Salzburgban hat gólt és győzelmet ünnepelhettek a fehérváriak (Fotó: NS-archív, Török Attila)
Az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 10. fordulójában a Sapa Fehérvár AV19 bravúros, egygólos győzelmet aratott Salzburgban. A fehérváriak irányításuk alatt tartották a találkozót, a házigazdáknak végig kapaszkodniuk kellett. A vendégsiker a csapat egészének érdeme: a fehérvári góltermésből mind a négy sor aktívan kivette a részét.

1. harmad

A Volán Magosi Bálint révén a 34 mp-ben először, míg Horváth András emberelőnyös góljával már másodszor jutott vezetéshez az első harmadban, a salzburgi Justin de Benedetto a 12. percben akcióból még egalizált. Izgalmas, látványos csatát vívott a két együttes, az első húsz percben 28 lövést írhattak be a statisztikusok a kapusoknak, a fehérváriaknál kezdő Bálizs Bencének tizenhatot (1–2).

SZAVAZÁS

Az alsóházba jutó Volán negyeddöntős lesz-e az EBEL 2012–2013-as szezonjában?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

2. harmad

De Benedetto a második felvonás elején már másodszor egyenlített a házigazdáknak, de a Volán nem esett össze, és a kezdeményezést a kezében tartva harmadszor is vezetéshez jutott. Sőt, ekkor már meg tudta duplázni az előnyét! A 24. perc közepén Kovács Csaba volt eredményes, kevesebb, mint két perccel később pedig Vas Márton. A házigazdák a kapuscserét követően felzárkóztak: De Benedetto ezúttal assziszttal vétette észre magát, a gól már Tyler Maxwell érdeme volt. Egyenlíteniük azonban már nem sikerült a salzburgiaknak, mert a gólerős formában játszó fehérvári légiós, Frank Banham is betalált – fórból –, így a fehérváriak kétgólos előnnyel várhatták a záró harmadot (3–5).

3. harmad

A felek a végjátékban sem húzták be a kéziféket, már ami a góltermelést illeti. A roppant sportszerű mederben zajló találkozón – azért ez nem volt mindig így a két csapat randevúján a múltban –, Justin Keller a 49. percben emberelőnyben játszva hozta fel megint a salzburgiakat egygólos hátrányra, ám az 55. percben Sikorcin Ladislav révén ismét góllal felelt meg a vendégcsapat. Az utolsó percben Tyler második gólját is megszerezte, de a hátralévő 12 mp. már kevés volt a hazai egyenlítéshez (5–6).

Nagyot küzdött a szezon rajtján erős hullámvölgybe kerülő Volán, amelyet pont a Salzburg elleni hazai K.O. tett mélypontra (a 2–9-es végeredményt hozó összecsapást a 0–6-os utolsó harmad zárta), de utána is erősen hullámzó maradt a lejtőn azért visszakapaszkodó fehérvári gárda. Talán ez a ma reváns helyre teszi a csapatot, amely folytathatja a felzárkózást a felső ház felé.

"A GYŐZELMÜNK KULCSA AZ AGRESSZÍV LETÁMADÁS VOLT"
EBEL, ALAPSZAKASZ, 10. FORDULÓ
EC RED BULL SALZBURG–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 5–6 (1–2, 2–3, 2–1)
Salzburg, 1974 néző. V: Bogen, Schimm, Smeibidlo, Widmann (mind osztrák)
SALZBURG: Gracnar (Auld) – Davison, Ross, Lennartsson, DI BENEDETTO, Keller – Glenn, Lupaschuk, Hofer, Duncan, Regier – Pallestrang, Welser, Kinasewich, Bischofberger, Kristler – Logar, Pöck, Tyler, Brucker, Heinrich
FEHÉRVÁR: Bálizs – Horváth A., Tokaji, Benk, Bailey, MAGOSI B. – Hetényi P., Pratt, Sofron, Vas M., Ladányi – Pozsgai, Durco, BANHAM, Johansson, Mihály Á. – Hajós, Orbán, SIKORCIN, Metcalfe, Kovács Cs.
Gólok: 0:34: Magosi B. (Bailey, 0–1). 11:15: Di Benedetto (Ross, 1–1). 13:25: Horváth A. (Ladányi, Tokaji – emberelőny, 1–2). 21:36: Di Benedetto (Keller, Logar, 2–2). 23:31: Kovács Cs. (Sikorcin, 2–3). 25:21: Vas M. (Ladányi, 2–4). 28:35: Maxwell (Di Benedetto, 3–4). 37:43: Banham (Pratt, Durco – ee., 3–5). 48:51: Keller (Di Benedetto, Lupaschuk – ee., 4–5). 54:41: Sikorcin (Metcalfe, Mihály Á., 4–6). 59:48: Maxwell (Di Benedetto, 5–6)
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Kevin Primeau: – Látni kell, hogy a szeptember közepi kilenc kettes vereségünk nem mutatta a valós erőviszonyokat, akkor a Salzburgnak minden sikerült, nekünk pedig semmi sem. Ettől függetlenül válaszolnunk kellett arra a meccsre, és így is tettünk. Három kiegyensúlyozott harmadot játszottunk, fontos volt a csapatmunka, és jól sült el a döntés, hogy a Benk, Bailey, Magosi sorral kezdtünk. Megleptük őket.
További eredmények: Klagenfurt–Linz 4–1 (1–0, 0–0, 3–1), Villach–Dornbirn 4–3 (2–0, 0–1, 2–2), Vienna–Medvescak Zagreb 2–0 (1–0, 1–0, 0–0), Znojmo–Olimpija Ljubljana 3–5 (0–0, 2–4, 1–1), Graz–Innsbruck 2–4 (1–1, 0–0, 1–3)
1. Villach 10 7 2 1 44–23 +21 19
2. Vienna 10 6 2 1 1 34–21 +13 17
3. Klagenfurt 10 5 2 3 28–26 +2 14
4. Znojmo 10 6 1 3 36–30 +6 13
5. Graz 10 4 2 1 3 33–32 +1 13
6. Medvescak Zagreb 10 4 3 3 25–24 +1 11
7. Salzburg 10 4 1 5 45–30 +15 10
8. SAPA Fehérvár AV19 10 4 1 5 30–39 –9 9