Ezúttal semmi sem sikerült: háromgólos Volán-vereség Zágrábban

2012.12.09. 20:06
A sok remeklés után Zágrábban a csúnyább arcát mutatta a Volán (Fotó: NS-archív, Mirkó István)
Az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 29. fordulójában a Zágrábban vendégeskedő Sapa Fehérvár AV 19 háromgólos vereséget szenvedett a házigazda Medvescaktól.

1. harmad

A mi az első harmadban még nem sikerült a hatalmas mezőnyfölényben játszó zágrábiaknak – ebben azért erősen közrejátszott, hogy háromszor játszhattak emberelőnyben –, az sikerült kétszer a másodikban. Nevezetesen a gól. Addig sem spóroltak túlságosan a lövésekkel a horvátok, egyrészt az ő húsz lövések a plusz ember ismeretében is dicséretes mutató – Adam Munro becsülettel állta a sarat –, az nem kevésbé, hogy eközben Robert Kristannak alig akadt dolga: két védés került be a neve mellé a statisztikai lapra (0–0).

2. harmad

A második harmadban már nem sokáig tudta a lépést tartani ellenfelével a bekkelésre kényszerített Volán: Tomislav Zanoski a 24. percben vezetést szerzett övéinek, majd elpuskázott fórok után – a házigazdák kétszer, a vendégek egyszer próbálkozhattak –, a 38. percben Kyle Greentree duplázta meg a zágrábi találatok számát (2–0).

3. harmad

A játék képet tekintve némileg kiegyenlítettebb második játékrészt követően a Volán két fór képében esélyt kapott a gólszerzésre, és így a felzárkózásra, de miután nem élt vele, az 53. percben érkezett Adam Miller, a háromgólos különbség pedig már azt sejtette, hogy a hajrára nem marad sok izgalom (3–0).

ÉNEKES LAJOS: FEJBEN ÉS FIZIKÁLISAN SEM VOLTUNK TOPON
EBEL, ALAPSZAKASZ, 29. FORDULÓ
MEDVESCAK ZAGREB (horvát)–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 3–0 (0–0, 2–0, 1–0)
Zágráb, 6500 néző. V: Kamsek (szlovén), Podlesnik, Johnston (mindkettő osztrák), Rakovic (szlovén)
ZAGREB: KRISTAN – LETANG (1), Waugh, GREENTREE 1, Jeffrey (1), Naglich – Sertich, Martinovic (1), ZANOSKI 1, Brine, Fraser – MacAulay, Bozic, Miller 1, Buck, Perkovich – Vedlin, Trstenjak, Yelovich (1), Koren. Edző: Marty Raymond
FEHÉRVÁR: Munro – Sille, Orbán, Benk, Bailey, Magosi – Pratt, Durco, Banham, Johansson, Metcalfe – Hetényi P., Horváth A., Sofron, Vas M., Ladányi – Pozsgai, Tokaji, Mihály Á., Sikorcin, Kovács Cs. Edző: Jan Neliba
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
További eredmények: Salzburg–Olimpija Ljubljana 4–0 (1–0, 2–-0, 1–0), Innsbruck–Klagenfurt 1–8 (0–3, 1–2, 0–3), Graz–Dornbirn 5–3 (3–0, 2–1, 0–2), Linz–Vienna 1–3 (0–0, 0–-1, 1–2), Znojmo–Villach 7–2 (4–0, 1–2, 2–0)

1. Vienna 29 16 3 3 7 89–62 +27 41
2. Medvescak Zagreb 29 16 2 3 8 98–75 +23 39
3. Graz 29 14 3 4 8 103–90 +13 38
4. Villach 29 14 3 2 10 117–100 +17 36
5. Znojmo 29 14 2 4 9 109–94 +15 36
6. SAPA Fehérvár AV19 29 14 2 3 10 99–92 +7 35
6. Linz 29 12 5 1 11 99–92 +7 35
8. Klagenfurt 29 11 5 2 11 90–87 +3 34