Ezúttal sem jött össze a győzelem a Volánnak

2010.09.17. 21:46
Kovács Csaba (fehérben) duplája csak szépségtapasznak volt jó a Villach ellen (fotó: Tumbász Hédi – archív)
Harmadik mérkőzésén a harmadik vereségét szenvedte el a Sapa Fehérvár AV 19 jégkorongcsapata, miután 7–3-ra kikapott az EC Pasut VSV vendégeként. A fehérváriak már az első harmadban háromgólos hátrányba kerültek, és az eredményen Kovács Csaba duplájával sem sikerült szépíteni.

A Jesenice (4–5) és a Graz (1–2) elleni vereség után újabb nehéz mérkőzés, a Villach elleni idegenbeli fellépés várt a Fehérvárra, és az első harmad sajnos igazolta is a visszafogott várakozást: a hazai csapat erőteljesen megnyomta a játékrész második felét, és háromgólos előnyre tett szert.

Oscar Ackerström kiállítása (2+10 perc) miatt immár másodszor került emberhátrányba a magyar csapat a harmad közepén, Greg Kuznik pedig gólra váltotta a fórt. Fél perccel később a játékvezető kiállította a gólszerzőt, de a Volán nem tudott élni a lehetőséggel, Tokaji Viktor szabálytalansága után pedig Derek Damon büntetőből növelte az előnyt, amit a Michael Raffl még eggyel megtoldott bő fél perccel a dudaszó előtt. 3–0

A második játékrész közepén gyors gólváltás zajlott le, amiből az AV 19 jött ki jobban. Holéczy Roger passza után Kovács Csaba a kék vonalról lőtt a kapuba, amire a volános előnyt átvészelő Villach Jonathan Ferland révén válaszolt, nem sokkal később azonban Sofron István újra faragott a hátrányon. 4–2

Mielőtt azonban bizakodhattunk volna egy, a Jesenice elleni mérkőzéshez hasonlítható feltámadásban, a harmadik játékrész elején Michael Martin és Andreas Kristler találata eldöntötte a találkozót. Kovács Csaba ugyan megszerezte második gólját is, de a pontszerzésre nem volt esélye a fehérváriaknak. Nico Toff gólja jelentette a kegyelemdöfést a Volánnak, 7–3-ra nyert a Villach.

Vasárnap a Medvescak Zagreb ellen játszik Ulf Weinstock együttese.

JÉGKORONG, EBEL
3. FORDULÓ
Villach SV–Sapa Fehérvár AV19 7–3 (3–0, 1–2, 3–1)
Villach, 3500 néző, vezette: Tschebull, Kaspar, Trattnig.
VSV: Prohaska – Unterluggauer, Altmann, M. Raffl, Damon, Razingar, Mitchell, Bacher, Kristler, Kaspitz, Ferland, Kuznik, Martin, B. Petrik, Ryan, N. Petrik, Göhringer, Wiedergut, Toff, Martinz, Platzer. Vezetőedző: Johan Strömwall.
FEHÉRVÁR: Hetényi – Horváth, Tokaji, Sofron, Vas, Ladányi, Jobb, Ackeström, Fekete, Holéczy, Kovács, Orbán, Kranjc, Palkovics, Martz, Mihály, Maklári, Fodor, Nagy, Vaszjunyin. Vezetőedző: Ulf Weinstock.
Gólszerzők: Kuznik (11:22, Ferland, Kaspitz – emberelőny, 1–0), Damon (16:59 – büntető, 2–0), Raffl (19:24, Damon, Martin – 3–0), Ferland (33:04, Kristler, Kaspitz – 4–1), Martin (43:18, Unterluggauer, Kaspitz – 5–2), Kristler (47:22, Ferland, Unterluggauer – 6–2), Toff (57:56, Martin, Kaspitz – 7–3), ill. Kovács Cs. (28:35, Holéczy – 3–1), Sofron (35:33, Ladányi, Tokaji – 4–2), Kovács Cs. (48:55, Tokaji, Holéczy – 6–3)