Erste Liga: nagyon szoros meccset nyert meg a Fehérvár

2018.01.08. 21:12
A jégkorong Erste Liga hétfői játéknapján a Fehérvár nagy csatában 4–3-ra legyőzte a Csíkszeredát. A MAC gólzáporos harmadik harmaddal múlta felült a brassóiakat.

Garát, Macaulay – Dudás, Cunningham 1 – Fejes, Kovács B. Z. – Molnár D., Vokla
Klempa (1), Brown, Dansereau 1 – BODÓ 1 (2), NAGY K. (3), B. ORBAN 2 (1) – Terbócs, Mansson, Somogyi B. – Tóth R., Majoross B., Keresztury
Edző: Majoross Gergely
BRASOV: Tőke
Fülöp, Ölander – Nagy I., Sirokovs – BORS 1, Jemeljanenko – Imecs
MacMillan, Walls, Zabludovszkij – Mihály Á. (1), Saluga, TRANCA 1 – Bíró G. (1), Bíró M., Molnár Zsombor (1) – Bíró O., Mihály E., Péter Zs.
Edző:Július Pénzes
Kiállítások:6 ill. 8 perc
Majoross Gergely
:– Ez a mérkőzés hűen tükrözte az egész szezonunkat: sok szép megoldásunk volt, helyzeteket alakítottunk ki, de mindig apróságokon múlott, hogy nem tudtunk betalálni. A harmadik harmadra szerencsére átszakadt a gát, így sikerült megszereznünk a három pontot.
Strenk Hunor (másodedző):– Két harmadon keresztül jól tartottuk magunkat, benne volt a pakliban, hogy meglepetést is tudunk szerezni. A záró játékrészre sajnos elfáradtunk, elfogyott az oxigén a fejekben. Három mérkőzést játszottunk négy nap alatt, ami felőrölte az energiáinkat. Ettől függetlenül elégedett vagyok játékosaink teljesítményével, a végsőkig küzdöttek.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA

Fehérvári Titánok–SC Csíkszereda (romániai) 4–3 (2–2, 0–1, 1–0, 1–0) – hosszabbítás után
Székesfehérvár, 342 néző. V: Rencz, Varjú, Árkovics G., Soltész
FEHÉRVÁR: Kornakker
Sándor F., Vehmanen – REITER A. (2), SZABÓ B. – Láday (1), Szaller – Antal A., Madácsi
AINSWORTH 2, ANTILLA 1, Schoenmakers (1) – Mazzag (1), PÉTER B. 1, Szita – Kiss P., Péter A., Vizi – Balogh B., Kiss Zs., Varga B.
Edző: Kóger István
CSÍKSZEREDA: Ruczuj
Farkas T. 1, PAPP SZ. – Brnák, Gecse – Flinta, Salló – Győrfy
Golovin, Taratjuhin, VALCHÁR – Fabus 1, ROKALY SZ. (1), Szcsasztlivij (1) – Bíró T. (1), Fodor Cs., Molnár Zoltán 1 – Egyed R., Rokaly N., Sándor Z.
Edző: Leo Gudas
Kiállítás: 8, ill. 10 perc
Mestermérleg
Kóger István:
– Tisztában voltunk azzal, hogy a Csíkszerdának ez volt öt nap alatt a harmadik mérkőzése, és vasárnap a MAC ellen hosszabbításban nagyon kemény meccset játszott, ami érezhető is volt, de jól dolgoztunk, keményen küzdöttünk, és megérdemeltük a két pontot.
Leo Gudas: – Csapatom ennél több gólt is képes szerezni. A kapu előtti hatékonyság döntött, nekünk nem volt szerencsénk, míg ellenfelünknek talán több, ez meghatározta a mérkőzés kimenetelét.

1. DVTK Jegesmedvék 30 24 2 2 2 117– 49 +68 78
2. MAC Budapest 30 18 1 3 8 122– 78 +44 59
3. Dunaújvárosi Acélbikák 30 19 11 109– 84 +25 57
4. Újpest 30 14 4 12 100– 85 +15 50
5. Csíkszereda 31 14 2 3 12 106– 99 +7 49
6. Ferencváros 30 11 2 2 15 99–115 –16 39
7. Corona Brasov 31 9 2 4 16 80– 95 –15 35
8. Fehérvári Titánok 30 8 4 2 16 89–117 –28 34