Erste Liga: győzött a Dunaújváros; lenullázták a Vasast

H. K.H. K.
2020.02.18. 19:55
A romániai Gyergyói HK hazai jégen 3–0-ra legyőzte a Schiller-Vasast a jégkorong Erste Liga keddi játéknapján az alsóházban. A felsőházban a Dunaújvárosi Acélbikák 4–2-re nyert a Csíkszereda ellen.

Gól nélküli első harmad után a Csíkszereda otthonában a romániai együttes szerzett vezetést, ám a Dunaújváros előbb egyenlített, majd fordított is, a második játékrész végén viszont jött a válasz a hazaiaktól (2–2).

A harmadik harmadban Keegan Dansereau megszerezte második, s egyben a győzelmet jelentő találatát, az utolsó góllal pedig kialakult a 4–2-es végeredmény.

Az alsóházban a Gyergyói HK lenullázta a Vasast.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA, KÖZÉPSZAKASZ
FELSŐHÁZ
SC CSÍKSZEREDA (romániai)–DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK 2–4 (0–0, 2–2, 0–2)

Csíkszereda. Vezette: Gergely L., Sikó, André, Magyar (romániaiak)
CSÍKSZEREDA:
Szamankov
Pyett, Salló A. – Kuljas, Papp Sz. – Gecse, Láday – Flinta, Győrfy
Bíró T. 2, Brophey (1), Rokaly Sz. (2) – Fodor Cs., Taratuhin, Vesutkin – Farkas T., Pelley, Rokaly N. – Casaneanu, Horváth L.
Edző: Jason Morgan