Erste Liga: 11 gólos meccset nyert meg az FTC

H. K.H. K.
2020.02.28. 20:57
11 gólos meccset nyert meg az FTC (Fotó: Fehér Gábor, Fejér Megyei Hírlap)
Az FTC-Telekom 6–5-re nyert a Fehérvári Titánok ellen a jégkorong Erste Liga rájátszásában, a negyeddöntő harmadik mérkőzésén. A Csíkszereda hosszabbítás után 3–2-re legyőzte a Debrecent, ezzel összesítésben 3–1-re vezet a négy győzelemig tartó párharcban.

A debreceni csapat már a második percben előnybe került Csíkszeredában, de a hazaiak a második harmadban fordítani tudtak. A harmadik játékrészben egyenlített a Debrecen, így 2–2-vel zárult a rendes játékidő, s következhetett a hosszabbítás – ebben a Csíkszereda betalált, így 3–2-re győzött, összesítésben pedig 3–1-re ellépett az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban.

Az FTC-Telekom idegenben diadalmaskodott a Fehérvári Titánok ellen – a hazaiaknak az öt gól is kevés volt, a Ferencváros ugyanis két és fél perccel a vége előtt Tóth Adrián révén megszerezte a hatodik találatát is, amivel 6–5-re győzött.

Sikerével az FTC 2–1-re vezet a párharcban.

Pyett, Salló A. – KULJAS 1 (1), Papp Sz. – Gecse, Láday – Flinta B., Győrfy
Brophey (1), Pelley (1), Shalla – BECZE (1), Rokaly Sz., TARATUHIN 1 – Bíró T. 1, Fodor Cs., Rokaly N. – Casaneanu, Farkas T., Horváth L.
Edző: Jason Morgan
DEAC: HETÉNYI Z.
Léránt, Vokla – FILBRANDT 1, Markov (1) – Mestyán, Salló B.
Graaskamp, Mazzag, Novotny – Essery, Hári N. (1), Sági Martin – BERTA 1, Kulesov, Molnár D. (1) – Kozma F.
Edző: David Musial
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Kapura lövések: 47–24

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–1 a Csíkszereda javára.

3. MÉRKŐZÉSEK
Gyergyói HK (romániai)–Corona Brasov (romániai) 5–2 (0–1, 3–1, 2–0)

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása:2–1 a Gyergyói HK javára.

FEHÉRVÁRI TITÁNOK–FTC-TELEKOM 5–6 (2–3, 2–2, 1–1)
Székesfehérvár, 1130
néző. V: Berger, Babic, Pálkövi Botond, Fényi
FEHÉRVÁR: GYENES
Imre P. (1), Mangone 1 (1) – Horváth M. (1), Kiss R. – Erdély B., VAS MÁRK 1 – Halasi
Balogh B., Mihály Ákos 1, Zion – Almási, . CAMPBELL 1, PÉTER A. (2) – Császár (1), Madácsi, Nagy Á. – Buzás, Kovács Alex 1, Vincze G.
Edző: Kiss Dávid
FTC: Arany G.
KÄRMENIEMI (1), PULLI (1) – Rantanen (1), Tóth Gergely – Boros, Sarcia (1) – Pozsár, Tóth Renátó
Juusela 1, NAGY G. 2 (1), TÓTH A. 1 (3) – Pavuk, Switzer 1, Tóth Richárd 1 – Hajós, Jászai, Németh A. (1) – Farkas S., Roczanov, Tóth Gergő
Edző: Fodor Szabolcs
Kiállítás: 18, ill. 14 perc + 10 perc fegyelmi (Tóth Gergely)
Kapura lövés: 20–34
Kiss Dávid: –
Büszke vagyok, olyan hozzáállással léptünk pályára, ahogy kell. A sok felesleges kiállítás felőrölte az energiánkat, de vissza tudtunk kapaszkodni, ám sajnos egy szerencsétlenül megpattanó koronggal kikaptunk.
Fodor Szabolcs: – Nagyon örülök, hogy itt is nyertünk, s a pályaelőnyt visszavettük. Teljesen mindegy, hogy valaki nyolc egyre vagy hat ötre győz, az a lényeg, hogy megnyerje a rájátszásban a mérkőzéseit.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 az FTC javára.