Elátkozott hely: a Volán újra kikapott Klagenfurtban

2012.09.28. 21:44
Adam Munro és a Volán újabb vereséget könyvelhet el (fotó: Török Attila – archív)
Az osztrák jégkorongliga pénteki játéknapján a Sapa Fehérvár AV19 3–1-es vereséget  szenvedett a Klagenfurt vendégeként. A KAC Tyler Spurgeon két emberelőnyös góljával 2–0-ra elhúzott az első harmadban, a magyar csapat erejéből a záró játékrészben pedig csupán szépítésre futotta 3–0 után. A Volán hetedik meccsén az ötödik vereségét szenvedte el az aktuális szezonban.

A Fehérvár 15. alkalommal próbálkozott Klagenfurt bevételével, a hadművelet azonban ezúttal sem volt sikeres: a pénteki 3–1 után az Alba Volán legjobb eredménye továbbra is egy hosszabbításos vereség a KAC otthonában.

A találkozó a múlt előjeleinek megfelelően kezdődött a vendégek számára, a hazaiak rögtön az első emberelőnyös szituációt kihasználták: miután Ladányi Balázst kiküldték a büntetőpadra, az 5. percben Tyler Spurgeon vette be Adam Munro kapuját.

A kanadai center ráadásul a harmad közepén duplázott, ismét emberfóros helyzetből. A volánosok közül ezúttal Sofron István hiányzott a jégről, a klagenfurtiak pedig újra gyorsan gólra váltották a fölényt, és akárcsak az első, góllal végződő akciónál, szintén egy másik Tyler, Tyler Scofield volt az egyik előkészítő. 2–0

Az első harmad hazai dominanciája után a második játékrészben a fehérváriak is emberelőnyökhöz jutottak, háromszor is játszhattak fórban, ám a kaput hiába próbálták bevenni. Andy Chiodo eszén sokáig a harmadik játékrészben sem járt túl Kevin Primeau együttese, pedig ekkor már többet próbálkozott a Volán, ám Sofron István találata későn jött az 54. percben. Már csak azért is, mert addigra már – Jamie Lundmark gólja után – három gól volt a hátrány.

A Fehérvár 15. meccsén is kikapott Klagenfurtban, ezúttal 3–1-re. A csapat és a szakmai stáb fölött lebegő négypontos ultimátum teljesítéséhez a fehérváriaknak vasárnap nyerni kell otthon a Villach ellen. Az ellen a Villach ellen, amely vezeti a tabellát és amelyben bizonyos Derek Ryan újra kirobbanó formát – gól és három gólpassz – mutatott a Znojmo elleni 6–2-es győzelem alkalmával...

ÉNEKES LAJOS: "HIÁBA JÁTSZUNK JÓL, EREDMÉNYESSÉGBEN JAVULNUNK KELL"
JÉGKORONG, EBEL
KLAGENFURT (osztrák)–SAPA FEHÉRVÁR AV19 3–1 (2–0, 0–0, 1–1)
Klagenfurt. Vezette: Dremelj (szlovén), Kellner, Ettlmayr, Widmann (mindhárom osztrák)
KLAGENFURT: CHIODO – Furey, Siklenka, Scofield, SPURGEON, Hager – Hundertpfund, Kirisits, M. Geier, P. Harand, S. Geier – M. Schumnig, Ratz, Lammers, Schuller, Lundmark – Holzer, Isopp, S. Schumnig, Schellander, Pirmann
FEHÉRVÁR: Munro – Horváth A., Tokaji, Banham, Vas M., Ladányi – Hetényi P., Pratt, Sofron, Johansson, Bailey – Pozsgai, Durco, Mihály Á., Sikorcin, Kovács Cs. – Orbán, Benk, Metcalfe, Magosi – Hajós
Gólok: 4:29: Spurgeon (Scofield, Schumnig – emberelőny, 1–0). 10:10: Spurgeon (Scofield, Hundertpfund – ee., 2–0). 48:58: Lundmark (Lammers, Schuller, 3–0). 53:49: Sofron (Kovács Cs., Tokaji, 3–1)
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
További eredmények: Dornbirn–Ljubljana 5–4, Graz–Vienna 2–5, Innsbruck–Zagreb 2–5, Linz–Salzburg 6–4, Villach–Znojmo 6–2
1. Villach 7 5 1 1 32–14 +18 13
2. Vienna 7 4 2 1 25–14 +11 12
3. Znojmo 7 5 2 26–18 +8 10
4. Klagenfurt 7 4 1 2 17–18 –1 10
5. Graz 7 4 1 2 23–22 +1 9
6. Salzburg 7 3 1 3 33–19 +14 8
7. Medvescak Zagreb 7 3 2 2 18–16 +2 8
8. Dornbirn 7 2 1 1 3 23–30 –7 7