Egy perc alatt döntött a Volán Villachban

2013.12.17. 21:45
A Volán a Winter Classic után Villachban lépett jégre (Fotó: Veres Viktor, archív)
Az osztrák élvonalbeli jégkorong-bajnokság (EBEL) alapszakaszának keddi játéknapján a Sapa Fehérvár AV 19 bravúros győzelmet aratott a Villach otthonában (3–6). A fehérváriak a harmadik harmadban egy perc alatt két gólt ütve eldöntötték a mérkőzést.

1. HARMAD

Már a 4. percben megszerezte a vezetést a Volán a Villach otthonában: Sikorcin Ladislav vihette egy az egyben Hönecklre, és kíméletlenül kihasználta a ziccert. Az egyenlítésre sem kellett sokáig várni, a 9. minutumban jött a hazai gól: a fehérváriak számára jól ismert Derek Ryan volt eredményes, így az első harmad után 1–1 állt az eredményjelzőn.

2. HARMAD

Rögtön egy nagy Hetényi-védéssel indult a második játékrész, a Volán pedig ahogy kiegészült, egy perccel később ismét átvette a vezetést is. A 23. percben Frank Banham passzolt Mihály Árpádhoz, aki kilőtte a hosszú sarkot. A 25. percben Jackman kiállítása miatt emberhátrányba kerültek a fehérváriak, a Villach pedig kihasználta a fórt, Holtham talált be.

A válasz egy perc múlva jött is a kiegészülő magyar csapattól, Kovács Csaba révén 3–2-re módosult az eredmény. A korábbi Volán-játékos, Derek Ryan a 36. percben ismét lecsapott, így a záró játékrészt is döntetlenről várhatták a csapatok.

3. HARMAD

A harmad első felében nem született gól, nem úgy a másodikban. Az 52. percben Banham lövését gyakorlatilag bevédte Höneckl, egy perccel később pedig Magosi egy kontrából talált a Villach kapujába, ezzel gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést. A 6. fehérvári gól az utolsó percben született, a mindent kockára tevő Villach lehozta kapusát, így Sarauernek nem volt nehéz dolga. (6–3)

JÉGKORONG, EBEL
ALAPSZAKASZ, 33. FORDULÓ
VILLACH SV (osztrák)–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 3–6 (1–1, 2–2, 0–3)
Villach, 3011
néző. V: Falkner (osztrák), Trilar (szlovén), Johnstone, Verlic (mindkettő osztrák)
VILLACH: Höneckl, Steiner – Platzer, Göhringer, Rauchenwald – Pretnar, HOTHAM 1, Fraser (1), McBride, Peintner – Jarrett (1), Unterluggauer, Pewal, RYAN 2, Hughes (1) – Bacher, Brunner, Nageler (1), Forney (1), B. Petrik. Edző: Hannu Järvenpää
FEHÉRVÁR: HETÉNYI Z. – Jackman, Pozsgai, BANHAM 1 (1), Sarauer 1 (1), Benk – SZIRÁNYI B. (2), Tokaji, MIHÁLY Á. 1 (1), Naglich (1), MAGOSI 1 – Sertich, Hetényi P., TÓTH G. (1), SIKORCIN 1 (1), KOVÁCS CS. 1 (1) – Kiss D., Nemes (1), Orbán. Edző: Marty Raymond
Gólok. 3:14: Sikorcin (Kovács Cs., Nemes, 0–1). 8:24: Ryan (Nageler, 1–1). 22:12: Mihály Á. (Banham, Szirányi B., 1–2). 26:25: Hotham (Fraser, Forney – emberelőny, 2–2). 27:29: Kovács Cs. (Tóth G., Sikorcin, 3–2). 35:03: Ryan (Jarrett, Hughes, 3–3). 51:27: Banham (Sarauer, Szirányi B., 3–4). 52:12: Magosi (Mihály Á., 3–5). 59:55: Sarauer (Naglich – üres kapu, 3–6)
További eredmények: Klagenfurt–Olimpija Ljubljana 3–4 – szétlövéssel; Linz–Znojmo 3–1; Bozen–Dornbirn 3–4 – szétlövéssel