MTI 2018.02.28 21:37 Frissítve: 2018.02.28 21:42

EBEL: szétlövéssel nyert a Fehérvár a Dornbirn ellen

A Fehérvár AV19 hazai pályán szétlövéssel legyőzte a Dornbirnt az osztrák jégkorongliga (EBEL) középszakaszában, az alsóház szerdai mérkőzésén.

Az első harmadban kétgólos előnybe került a házigazda Fehérvár a kanadai Olivier Latendresse és a szlovén Ales Music góljával, a második felvonás elején gyors találatokkal egyenlített a Dornbirn, ám még a szünet előtt újra két góllal vezetett a magyar klub. A záró húsz percben újra egalizált a vendéggárda, így következhetett a hosszabbítás, majd a szétlövés, amelyben a Fehérvár bizonyult jobbnak.

A hatcsapatos alsóházból az első két helyezett csatlakozik majd a negyeddöntő mezőnyéhez az egykörös középszakaszt követően. A Dornbirn két fordulóval a zárás előtt már biztosan az alsóház élén zár. A másik továbbjutó pozícióért még harcban van a Fehérvár, amely jelenleg a második.

EBEL
KÖZÉPSZAKASZ, ALSÓHÁZ
Fehérvár AV19–Dornbirn Bulldogs (osztrák) 5–4 (2–0, 2–2, 0–2, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
A Fehérvár gólszerzői:
Latendresse (5., 38.), Music (6., 39.)

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.05.17 18:37:17

Jégkorong nemzetisport.hu

Az amerikaiak a cseheket, a svédek szoros meccsen a letteket győzték le a vb negyeddöntőjében.

2018.05.02 23:08:53

Jégkorong MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. A múltidézés azért fontos, mert szem előtt illendő tartani a különbséget. Ma már nem lehet panasz a körülményekre, a feltételekre, más tehát a mérce – a múlt heti budapesti hoki-vb-nél is.

2018.04.30 14:55:45

Jégkorong SZŰCS ANDRÁS

Mivel nem bírtuk ki azt a 15 másodpercet, máris elkezdhetjük a gondok felfejtését.

2018.04.28 23:59:33

NS-VÉLEMÉNY. Nem sikerült a feljutás, megint nem, ráadásul újra a saját pályánkon.

2018.04.28 19:42:18

A britek kétgólos hátrányból egyenlítettek, a magyar csapat még büntetőt is hibázott.