EBEL: egymás után harmadszor kapott ki a Fehérvár

2017.11.26. 21:14
Manavian (balra) hiába duplázott a Villach ellen (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A Fehérvár AV19 egygólos vereséget szenvedett az osztrák Villach otthonában az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszában.

Antonin Manavian már a harmadik percben betalált a hazai csapat kapujába, de 54 másodperccel később érkezett is a válasz. A Villach még az első harmadban fordítani tudott, Manavian azonban a 22. percben újra eredményes volt. Kettő–kettő után azután két találattal elhúzott a Villach, a negyedik osztrák gólt a magyar válogatott Sarauer Andrew szerezte. A Volán már csak Hári János révén szépíteni tudott a záró játékrészben.

A fehérváriak sorozatban harmadszor kaptak ki, és a 12 csapatos EBEL tabellájának utolsó előtti helyén állnak.

EBEL
VILLACH (osztrák)–FEHÉRVÁR AV19 4–3 (2–1, 2–1, 0–1)
Villach, 2270
néző. V: Grumsen (dán), M. Nikolic (osztrák), Haurum (dán), Verworner
VILLACH: Kickert – Glenn, Bacher – Brunner, Schlacher (1) – Stebih, Shields – Labrecque 1 (1) – Flick (1), Verlic, Hickmott 1 – Beach (1), Sarauer 1, Leiler (1) – N. Petrik (1), Platzer, B. Petrik (1) – Kromp (1), Walter, Antonitsch 1. Edző: Greg Holst
FEHÉRVÁR: Rajna – Harty, Vidmar – Stipsicz, B. Palin – Uotila, Manavian 2 (1) – Szabó D., Kóger D. (1), Hári J. 1, Erdély (2) – Vincze P., Gilbert, Sárpátki – Luttinen (1), Music, LoVecchio – Reisz. Edző: Benoit Laporte
Kiállítások: 4, ill. 8 perc

További eredmények: Graz (osztrák)–Dornbirn (osztrák) 4–3 – hosszabbítás után, Klagenfurt (osztrák)–Bolzano (olasz) 3–0, Vienna (osztrák)–Salzburg (osztrák) 5–4, Zagreb (horvát)–Linz (osztrák) 4–3, Znojmo (cseh)–Innsbruck (osztrák; Kevin Wehrs) 6–5 – szétlövéssel

1. Vienna Capitals 22 17 1 4 80–46 +34 52
2. Klagenfurt 23 14 1 8 64–54 +10 44
3. Linz 23 11 1 3 8 77–65 +12 38
4. Medvescak Zagreb 21 10 2 2 7 69–65 +4 36
5. Salzburg 23 11 1 11 75–68 +7 35
6. Graz 23 9 3 1 10 76–76 0 34
7. Innsbruck 23 8 2 2 11 72–75 –3 30
8. Villach 23 8 2 2 11 64–70 –6 30